Najbrzydsze budynki w Polsce. To KOSZMAR architekta. Zobacz zdjęcia!

ak
Architekt płakał, jak projektował, a my płaczemy, jak oglądamy. Zobacz zdjęcia najbrzydszych budynków! Większość jest z Polski...
Architekt płakał, jak projektował, a my płaczemy, jak oglądamy. Zobacz zdjęcia najbrzydszych budynków! Większość jest z Polski...

Najbrzydsze budynki to często tylko najbardziej znamienne przykłady tego, co każdego dnia mijamy w swoich miastach. Często nawet przestajemy zwracać uwagę na to, że część budynków wygląda po prostu źle i ani w nich samych nic nie pasuje do niczego, ani też nie pasują one do swojego otoczenia.

O głównych grzechach architektonicznych, z którymi mamy obecnie do czynienia, można by mówić sporo. Wytyka je w swoich książkach Filip Springer, a każdego roku najgorsze przykłady są nagradzane Makabryłą - antynagrodą portalu bryla.pl dla obiektów, które zostały źle zaprojektowane: nie pasują do otoczenia, nie są funkcjonalne lub brak im właściwych proporcji. Ta nagroda jest przyznawana już o 2007 roku, a do tej pory jej niechlubnymi laureatami były m.in.:

  • budynek TVP w Warszawie (2008)
  • centrum handlowe w Kwidzyniu (2015)
  • przebudowa willi Monte w Zakopanem (2017)

Najbrzydsze budynki w Polsce. To KOSZMAR architekta. Zobacz zdjęcia!

Z najbrzydszych lub zupełnie niefunkcjonalnych budynków można się śmiać, ale warto też brać z nich przykład i uczyć się na nich, czego nie robić, projektując budowę, przebudowę czy nawet odświeżenie elewacji budynku. Zobacz w naszej galerii najgorsze koszmary architektów!

Najgorsze budowle w Polsce

Wideo

Materiał oryginalny: Najbrzydsze budynki w Polsce. To KOSZMAR architekta. Zobacz zdjęcia! - Kurier Poranny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

y
yhgterf

chatka grzybowa i te wieżowce z wieżyczką na górze, bajka ;) piękne projekty.

G
Gość
30 czerwca 2018, 12:01, Jan:

Mamy na Śląsku całą masę br[orbaźliwe]ch i niedoinwestowanych budynków mieszkalnych, które rzutują na całościowy obraz naszych miast. Warto również przyjąć do wiadomości, że duży odsetek mieszkańców mieszka dalej w slumsach. Dużo ładnych przedwojennych kamienic jest w ruinie lub po kosmetycznych poprawkach ich elewacji. Rachunek za narzucone niskie czynsze po przeszło 75 latach, dalej spłacamy.

I CO?

G
Gość

Ta nagroda jest przyznawana już o 2007 roku, a do tej pory jej niechlubnymi laureatami były m.in.:

budynek TVP w Warszawie (2008)

centrum handlowe w Kwidzyniu (2015)

przebudowa willi Monte w Zakopanem (2017)

GRATULUJE DZIENNIKARSKIEJ RZETELNOWSCI.WSTYD WSTYD WSTYD

P
POPIS to zło!!!

Rów Zdanowskiej! Łódzka Brama Miasta! Cipa Kropy! A zaraz będzie japoński jednorożec!

T
Takwlasnie
2019-04-26T14:53:54 02:00, Mmm:

A gdzie FORUM GDANSK ? Tylko przez poprawnosc polityczna DB nie ujal tego w plebiscycie.

Z tego co się orientuje to akurat Forum Gdańsk jest jednym z najładniejszych budynków wśród centrów handlowych. Jeśli nie najładniejszych. Z reszta z nagrodą za design. Ale rozumiem, że hate musi być.

O
On

Brakuje tylko zdjęcia domu moich sąsiadów spod Opola o kolorze zieleni sraczkowatej. Taki stan umysłu...

M
Mmm

A gdzie FORUM GDANSK ? Tylko przez poprawnosc polityczna DB nie ujal tego w plebiscycie.

///

i łódzka Brama Miasta Hanki-pijanki to dwa najbrzydsze budynki w Łodzi.

Z
Zdradzieckie mordy

Ohyda!

H
Hehe

A co brzydkiego zbudowała Zdanowska?

Ł
Łodzianin

te wybudowane za kadencji Zdanowskiej i spółki.

A jest tego trochę.

Co mnie obchodzą maszkary w Polsce.

W
Władek

na jednym z pierwszych miejsc powinien znaleźć się bunkier powszechnie znany jako Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

r
re

Większość tych budynków wcale nie jest brzydka. Tak po prostu brzydkie są tylko niektóre, pozostałe są dziwaczne i niefunkcjonalne.

p
pan Leja

proponuję dla niego inne Monte

J
Jan

Mamy na Śląsku całą masę brzydkich i niedoinwestowanych budynków mieszkalnych, które rzutują na całościowy obraz naszych miast. Warto również przyjąć do wiadomości, że duży odsetek mieszkańców mieszka dalej w slumsach. Dużo ładnych przedwojennych kamienic jest w ruinie lub po kosmetycznych poprawkach ich elewacji. Rachunek za narzucone niskie czynsze po przeszło 75 latach, dalej spłacamy.

Dodaj ogłoszenie