Najbogatsze i najbiedniejsze samorządy na Pomorzu. Ministerstwo Finansów opublikowało dane [GMINY]

AK
W której pomorskiej gminie żyje się najdostaniej, a w której najmniej? Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźniki dochodów podatkowych na 2020 rok w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Do ich wyliczenia były dane o dochodach podatkowych za 2018 roku wg stanu na 30 czerwca 2019 r. W galerii znajdziecie poszczególne gminy województwa pomorskiego w kolejności alfabetycznej. Zestawienie otwierają Gdańsk, Gdynia, Sopot i Słupsk.

Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin, powiatów i wójewódzw. Jak w tym zestawieniu prezentują się samorządy województwa pomorskiego? Sprawdźcie! W galerii powyżej prezentujemy ranking powiatów.

Ministerstwo Finansów raz w roku przygotowuje zestawienie dochodów osiągniętych przez gminy z podatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wykaz obejmuje 2478 gmin. Wskaźniki stanowią podstawę do wyliczenia rocznych kwot części wyrównawczej subwencji ogólnej i wpłat na 2020 r. Podstawą do ich wyliczenia były dane o dochodach podatkowych za 2018 r. wg stanu na 30 czerwca 2019 r.

Najbogatsze i najbiedniejsze samorządy na Pomorzu. Ministerstwo Finansów opublikowało dane [POWIATY]

Najbogatsze i najbiedniejsze samorządy na Pomorzu. Ministers...

Pod uwagę brano tak wpływy z podatków, jak i subwencje, dotacje z budżetu czy środki unijne, które otrzymywała dana gmina. Dane za ubiegły rok podliczane są jesienią. Najnowszy ranking Ministerstwa Finansów dotyczy wpływów za 2018 r.

Na pierwszym miejscu w Polsce niezmiennie od lat jest gmina Kleszczów w powiecie bełchatowskim. W 2018 r. do jej budżetu wpłynęło aż ponad 31 tys. zł na jednego mieszkańca.

W tym roku czekają nas dynamiczne zmiany na rynku pracy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie