reklama

Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników służby zdrowia. Dr Maciej Niedźwiecki z nagrodą główną [zdjęcia]

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Zaktualizowano 
Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników służby zdrowia zostały wręczone w poniedziałek 21.10.2019 Karol Makurat
Pięciu pracowników gdańskiej służby zdrowia otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta. W tegorocznej edycji przyznano nagrody w łącznej wysokości 30 tysięcy złotych: pierwsza w wysokości 10 000 zł oraz cztery wyróżnienia po 5 000 zł.

Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników gdańskiej służby zdrowia przyznano już po raz jedenasty. Tradycją jest, że gala odbywa się co roku w okolicach święta patrona pracowników ochrony zdrowia, lekarza św. Łukasza Ewangelisty. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 21 października w budynku Rady Miasta Gdańska

Pomysłodawcą takiego wyróżnienia był śp. prezydent Paweł Adamowicz:
- Do przyznania tej nagrody zainspirowały mnie gdańskie pielęgniarki, od początku przyjęliśmy zasadę, że przyznawać ją będziemy nie tyle za zasługi naukowe czy na polu zarządzania, co dla w uznaniu zasług dla najbardziej potrzebującego, dla pacjenta - mówił w 2010 roku.

Czytaj także

Jest przyznawana za osiągnięcia w ochronie zdrowia i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta. Stanowi okazję do wyróżnienia najbardziej oddanych pracowników służby zdrowia, umożliwia także wyrażenie uznania władz miasta przedstawicielom zawodów medycznych oraz skutecznym realizatorom programów profilaktycznych.

Czytaj także

- Ten rok zaczął się tragicznie, godzinami spędzonymi w szpitalu przy prezydencie Pawle Adamowiczu – mówiła do zebranych prezydent Aleksandra Dulkiewicz. – Ale to właśnie uświadomiło mi, jak ważna jest Wasza praca – pracowników służby zdrowia. Ta nagroda jest właśnie za to wszystko, co z takim sercem robicie: za solidarność, za pomoc, za bliskość z chorymi i cierpiącymi. I za to Wam bardzo dziękuję.

Do komisji ds. rozpatrywania wniosków o przyznanie nagrody wpłynęło 15 wniosków, z których 14 spełniło wymogi formalne. Składać mogły je wszystkie podmioty działalności leczniczej, w tym szpitale, przychodnie itp. W tegorocznej puli było 30 tysięcy złotych.

Nagroda główna i wyróżnienia

W tym roku przyznano nagrodę główną, wartą 10 tysięcy złotych, a także cztery wyróżnienia – po 5 tysięcy złotych.

Zwycięzcą został

  • dr Maciej Niedźwiecki, pediatra i onkolog, pracownik Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii UCK/GUMED w Gdańsku oraz Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.
Laureat nagrody głównej dr n. med. Maciej Niedźwiecki (w środku) z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz oraz wiceprezydentem Piotrem Kowalczukiem
Laureat nagrody głównej dr n. med. Maciej Niedźwiecki (w środku) z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz oraz wiceprezydentem Piotrem Kowalczukiem Karol Makurat

Wyróżnienia trafiły do:
Anastasii Kalogridou-Błajet, położnej oddziałowej Kliniki Ginekologii Onkologicznej,
Beaty Lewickiej, pielęgniarki oddziałowej w Klinicznym Oddziale Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMed w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku,
prof. Anny Liberek, kierowniczki Oddziału Pediatrycznego Szpitala św. Wojciecha oraz
Iriny Mogilnayi-Wenglowskiej, pracownicy Szpitala i Ambulatorium z Izbą Chorych Aresztu Śledczego w Gdańsku oraz Zakładu Prewencji i Dydaktyki Katedry Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii GUMed.

Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników służby zdr...

W poprzednich edycjach przyznano ogółem 67 nagród finansowych, w tym 14 nagród głównych. Uhonorowano dotychczas 51 kobiet i 16 mężczyzn: 30 pielęgniarek różnych specjalności, 29 lekarzy różnych specjalizacji i stopni naukowych, 5 położnych, 1 ratownika medycznego i 2 lekarzy stomatologów.

Profesor Jacek Jassem: Czy istnieje dieta antynowotworowa?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mama Igorka

Profesor Anna Liberek.... "propaguje holistyczne podejście do pacjenta, wykazuje zrozumienie i solidarność w stosunku do cierpienia pacjentów, buduje system wsparcia dla chorych i ich rodzin"........... mam nadzieję, że dręczy panią profesor poczucie winy i wyrzuty sumienia.....😡😡😡

j
jezry
22 października, 12:24, Gość:

Zdjęcie z Panią prezydent i Panem wiceprezydentem nie przedstawia dr Niedźwieckiego :)

Byla tam obecna !!!! Tylko duchem...

j
jerzy

Nagrody ??? To chyba za kolejki do lekarzy ...co to za "akcje" ?

G
Gość

Zdjęcie z Panią prezydent i Panem wiceprezydentem nie przedstawia dr Niedźwieckiego :)

Dodaj ogłoszenie