Ruszyła budowa nowego wysokościowca w Śródmieściu Gdyni. Budynek mieszkalny powstanie u zbiegu ulic Węglowej, Wendy i Portowej. Ze względu na lokalizację zyskał nazwę Portova.

W najwyższym miejscu będzie miał 17 kondygnacji. Budowa zakończy się w dwóch etapach: w 2019 i 2020 roku. Łącznie powstanie ok. 271 mieszkań oraz zlokalizowane na parterze lokale usługowe.

Zobacz galerię

- Prace projektowe poprzedziliśmy wnikliwą analizą urbanistyczną i fizjograficzną całego obszaru inwestycji. Pozwoliło nam to podjąć właściwe decyzje projektowe, nadając całemu kwartałowi zabudowy bardzo charakterystyczną formę przestrzenną, jednocześnie dobrze wpisaną w charakter miejskiej zabudowy - tłumaczy Jacek Droszcz, architekt. - Wyjątkowa lokalizacja, łącząca historyczne centrum Gdyni z poszerzającym się, nowoczesnym Śródmieściem była bardzo ważną inspiracją dla twórców osiedla.

Czytaj też: W Gdyni powstaną Społeczne Ogrody

Nowym elementem, zaznaczającym się wyraźnie w tej przestrzeni, jest zaprojektowana dominanta widoczna nawet z dalekiej perspektywy ulicy Świętojańskiej. - Jest to działanie świadome, miastotwórcze, ułatwiające orientację w strukturze miasta - dodaje Droszcz.

Dojazd do inwestycji ma przebiegać projektowaną ul. Nową Węglową.