Mundus Cantat Sopot 2019. Będą śpiewać kolędy w szczytnym celu. Zebrane w czasie koncertu pluszaki i słodycze trafią do dzieci na Ukrainie

EA
Festiwal Mundus Cantat 2018 - występ chóru na dworcu w Sopocie Karolina Misztal
Wspólne świąteczne śpiewanie rozpocznie się w Sopocie już w piątek, 13 grudnia 2019 r.. Przez trzy zimowe dni kolędy, pastorałki i pieśni adwentowe zabrzmią w Kościele Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej - Gwieździe Morza, Sopot Centrum oraz w Kościele Chrystusowym. Cel jest szczytny.

Przed nami piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Muzyki Adwentowej i Świątecznej Mundus Cantat. Wielkie kolędowanie rozpocznie się w piątek, 13 grudnia w Sopot Centrum, a zakończy w niedzielę, 15 grudnia, koncertem finałowym w Kościele Chrystusowym (ul. Obrońców Westerplatte 21). W czasie wydarzenia zbierane będą pluszaki, słodycze oraz środki opatrunkowe dla dzieci ze szpitala w Kijowie na Ukrainie.

Wstęp na wszystkie koncerty będzie wolny.

- Na te kilka grudniowych dni zamienimy Sopot w magiczny świat kolęd i pastorałek z całego świata – zapowiadają organizatorzy. - Będzie to okazja, by posłuchać polskich kolęd i pastorałek oraz amerykańskich pieśni świątecznych w różnych kulturalnych przestrzeniach Sopotu – dodają.

Publiczności zaprezentują się: Chór Nadzieja pod dyrekcją Michała Gacka, Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie pod dyrekcją Aleksandry Janos, Grace Gospel Choir pod dyrekcją Anny Baranowskiej-Bober, Zespół klarnetowy Sopockiej Szkoły Muzycznej pod kierunkiem Dariusza Egielmana, Gdański Chór Lekarzy pod dyrekcją Michała Kozorysa i Chór Festiwalowy SSW Mundus Cantat pod dyrekcją Beaty Wróblewskiej, Chór Cantore Iuvenum Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach pod dyrekcją Julii Figiel.

Czytaj także

Szczegółowy program festiwalu Mundus Cantat:

piątek – 13 grudnia, 2019

  • godz. 18.00 Koncert Festiwalowy, Sopot Centrum, Tadeusza Kościuszki 14, Sopot

sobota – 14 grudnia, 2019

  • godz. 10.00 Przesłuchania konkursowe, Sala Koncertowa PFK, Opera Leśna, ul. Moniuszki 12, Sopot
  • godz. 13.00 W centrum miasta Gwiazdka , Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14, Sopot
  • godz. 15.00 Ogłoszenie wyników wraz z Koncertem Finałowym, Kościół Chrystusowy, ul Obrońców Westerplatte 21, Sopot

niedziela – 15 grudnia, 2019

  • godz. 17.00 Koncert , Kościół Chrystusowy, ul Obrońców Westerplatte 21, Sopot

Wstęp wolny.

Zobacz też: Mundus Cantat 2018 w Sopocie

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie