Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Müller i Arciszewska-Mielewczyk w Kartuzach. Wsparli lokalnych kandydatów PiS

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do rad gmin i powiatu kartuskiego w nadchodzących wyborach samorządowych. Z lokalnymi działaczami ramię w ramię stanęli posłowie Piotr Müller i Dorota Arciszewska-Mielewczyk, nie tylko zachęcając do głosowania na nich, ale i zapewniając, że dalej będą się starać o dobrą współpracę z lokalnymi samorządami.

Wybory samorządowe coraz bliżej, stąd komitety na różne sposoby walczą o poparcie. We wtorek 26 marca w Kartuzach swych kandydatów postanowiły przybliżyć lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości. Na konferencji prasowej w stolicy Kaszub pojawili się nie tylko walczący o miejsca w radach gmin czy powiatu, ale też m.in. posłowie Piotr Müller i Dorota Arciszewska-Mielewczyk, chcąc okazać wsparcie zarówno dla konkretnych osób, jak i ogólnych działań zwolenników partii.

- Wiemy doskonale, że wiele rzeczy rozstrzyga się właśnie na poziomie lokalnym i my tutaj idziemy w wyborach do powiatu z konkretnymi postulatami, związanymi ze społecznością lokalną - mówił Piotr Müller, poseł i przewodniczący pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego PiS.

Poseł Müller zwrócił też uwagę na to, że wiele inwestycji ostatnich lat udało się zrealizować przy wsparciu środków, przekazanych właśnie przez rząd PiS, dzięki dobrej współpracy z lokalnymi samorządowcami.

- Wiele rzeczy, które zostały zrealizowane w ostatnich latach, było możliwych dzięki temu, że rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadził politykę zrównoważonego rozwoju, m.in. poprzez program inwestycji strategicznych. W powiecie kartuskim, w mieście zostało zrealizowanych wiele inwestycji, przede wszystkim drogowych, ale również modernizacji budynków użyteczności publicznej, jak np. budynku sądowego - wymieniał Müller. - Mamy wiele dowiezionych tematów i oczekujemy, że po wyborach samorządowych będziemy mogli dalej współtworzyć politykę lokalną.

Trzy główne zagadnienia

Na konferencji zaprezentowali się też kandydujący w wyborach do Rady Powiatu Kartuskiego, w tym zasiadający obecnie w Zarządzie Powiatu Andrzej Leyk. Przedstawiciele lokalnych struktur PiS dziękowali za dotychczasową współpracę, licząc, że uda się ją kontynuować.

- Jako kandydat do rady powiatu (...) będę w dalszym ciągu zabiegał o pozyskiwanie środków na dalsze inwestycje drogowe (...). Wiele z nich jest rozpoczętych i to wszystko jeszcze z tych pieniędzy, pozyskanych z różnych programów rządowych - podkreślał Andrzej Leyk. - Myślę, że te dobre symptomy współpracy nie zatrzymają się i uda się pozyskać kolejne środki. Powiat kartuski dalej będzie się rozwijał.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości przedstawili też trzy główne zagadnienia, nad którymi chcą się pochylić, jeśli dostaną się do rady powiatu. Są to:

  • wykorzystanie potencjału regionu, zwłaszcza gminy Żukowo w kontekście powstającej Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej;
  • rozwój służby zdrowia i dalsza rozbudowa kartuskiego szpitala;
  • inwestycje w placówki oświatowe, pełne wyposażenie każdej ze szkół średnich powiatu.

Jednocześnie kandydaci zapewnili, że nie będą w swych działaniach patrzeć na to, jaką partię kto reprezentuje, ale na to, o co zabiega.

- Jako samorządowcy deklarujemy współpracę z każdą władzą. Ze wszystkimi osobami, które deklarują chęć pracy na rzecz lokalnych społeczności - mówił Bartosz Łapiński, kandydujący do Rady Powiatu Kartuskiego.

ZOBACZ TEŻ:
Magdalena Adamowicz spotkała się z mieszkańcami Kartuz. Europosłanka przybliżyła kandydatów KO

Będą weryfikować działania rządu

Choć na konferencji wybrzmiewały przede wszystkim kwestie lokalne, z racji obecnych posłów nie brakowało i wydźwięków ogólnopolskich. Dorota Arciszewska-Mielewczyk podkreśliła jednak, że obecność na takich spotkaniach ma przede wszystkim pokazać jedność i zgranie reprezentantów partii.

- Niezależnie od tej wielkiej polityki my tworzymy team, zespół bardzo sprawny. Nie da się bowiem realizować pewnych zadań i być ambasadorem w parlamencie bez kontaktu ze sprawnymi radnymi - mówiła posłanka.

Dodatkowo zapewniła, że w sejmie PiS będzie zwracał uwagę, czy dalej rząd wspiera potrzebujące tego władze lokalne.

- Mimo bycia w opozycji będziemy pilnować kontynuacji realizacji programów i wspierać naszych radnych - dodała Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki