MŚ U-20 2019. POLSKA - KOLUMBIA. Wynik meczu 23.05.2019. To był pierwszy mecz reprezentacji w mistrzostwach. Polska gorsza od Kolumbii

AWZaktualizowano
Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata z rówieśnikami z Kolumbii 0:2. Gole strzelali Ivan Angulo oraz Luis Sandoval. Krzysztof Szymaczak
MŚ U-20 2019. POLSKA - KOLUMBIA. Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata z rówieśnikami z Kolumbii 0:2. Gole strzelali Ivan Angulo oraz Luis Sandoval.

POLSKA - KOLUMBIA podczas MŚ U-20 23.05.2019

Pierwsze mecze turnieju rozpoczęły się 23.05.2019 już o godz. 18. Jeden z nich rozgrywany był na Stadionie Miejskim w Gdyni. Na stadionie, gdzie na co dzień występuje Arka, reprezentacja Włoch pokonała Meksyk 2:1.

POLSKA - KOLUMBIA. Mecz podczas MŚ U-20

Jednak polscy kibice najbardziej wyczekiwali godziny 20.30. Właśnie wtedy w Łodzi na stadionie Widzewa wybrzmiał pierwszy gwizdek spotkania Polska - Kolumbia. Zespół Jacka Magiery rozpoczął mecz od uważnej gry, starając się nie popełnić zbędnego błędu. Lecz właśnie taka pomyłka przytrafiła się Hubertowi Walukiewiczowi w 22. minucie. Obrońca Pogoni Szczecin wyłożył piłkę Ivanowi Angulo, a Kolumbijczyk w sytuacji sam na sam z Radosławem Majeckim zachował zimną krew i otworzył wynik spotkania. Do przerwy mecz rozgrywany był w dosyć niemrawym tempie, a najgroźniejszą okazję siedem minut przed przerwą stworzyli sobie goście. Andres Perea z Kolumbii dobrze opanował futbolówkę w polu karnym reprezentacji Polski, ale w ostatniej chwili uderzenie zablokował Jan Sobociński.

Polska - Kolumbia, MŚ U-20. Zobacz zdjęcia z meczu mistrzostw świata

Po zmianie stron lepiej w mecz weszli przybysze z Ameryki Południowej. W 51. minucie Radosław Majecki, golkiper warszawskiej Legii, okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z rywalem. Trzy minuty później selekcjoner polskiej kadry, Jacek Magiera, został zmuszony do pierwszej zmiany. Poważnej kontuzji doznał Sebastian Walukiewicz, który murawę opuszczał na noszach. W jego miejsce wszedł Jakub Bednarczyk. Do końca spotkania to Kolumbijczycy stwarzali groźniejsze okazje do strzelenia następnego gola, poza sytuacją z 74. minuty, kiedy Bednarczyk próbował pokonać Kevina Miera. Efektem kolumbijskiej ofensywy było trafienie Luisa Sandovala w doliczonym czasie gry.

MŚ U-20. Mecz Polaków z Tahiti 26.05.2019

Kolejne spotkanie reprezentacja Polski zagra w sobotę, 26 maja, z kadrą Tahiti. Początek meczu o godz. 20.30

Mistrzostwa świata U20 2019. Meksyk i Włochy dały dużo pozyt...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.