MŚ 2017: Adam Kszczot wicemistrzem świata!

Andrzej Banas / Polska Press
Adam Kszczot zdobył dla Polski kolejny medal mistrzostw świata w lekkoatletyce. Polak był drugi w biegu na 800 metrów!

Adam Kszczot był co prawda typowany jako jeden z kandydatów do medalu w biegu na 800 m, ale w finale miał bardzo mocną konkurencję. Ci, którzy teoretycznie mieli mu najbardziej zagrozić, czyli Nijel Amos i Mohammed Aman, zostali jednak bez medalu. Kapitalnie bieg rozegrał bowiem Francuz Pierre-Ambroise Bosse, który na mecie zameldował się jako pierwszy.

Adam Kszczot natomiast rozpoczął finał w swoim stylu. Był mocno „przyczajony” na samym końcu stawki. Po 400 metrach wydawało się, że o medal będzie szalenie ciężko. Kszczot włączył jednak na 200 metrów przed linią mety wyższy bieg. Na samym finiszu natomiast wyprzedził kilku rywali i ostatecznie zajął drugą lokatę. Można powiedzieć, że pod względem taktycznym rozegrał ten finał jak profesor.

Dla Kszczota to drugi srebrny medal mistrzostw świata w karierze. Poprzedni zdobył dwa lata temu w Pekinie. Ponadto, w dorobku swoich sukcesów ma też m.in. dwa złote medale mistrzostw Europy i trzy złota halowych mistrzostw Europy.