MŚ 2015 w Pekinie: Adam Kszczot srebrnym medalistą mistrzostw świata! [ZDJĘCIA]

Adam Kszczot wywalczył srebrny medal w biegu na 800m mistrzostw świata w Pekinie. W finale biegu na 400m przez płotki natomiast siódmy był Patryk Dobek, a na 1500m ósmą lokatę zajęła Angelika Cichocka.

Przed finałem biegu na 800m Adam Kszczot zapowiadał, że da z siebie wszystko. Jak mówił, tak też zrobił. Po fenomenalnie rozegranym biegu pod kątem taktycznym, Polak zameldował się na mecie jako drugi. Jego bitwa o medal była po prostu pasjonująca i dostarczyła ogromnej dawki emocje.

Polski specjalista od średnich dystansów długo musiał walczyć o pozycję, zwłaszcza z Kenijczykami. Na szczęście przed ostatnią prostą nie dał się przyblokować i dzięki temu miał otwartą drogę w drodze po krążek.

Fajdek o spotkaniu z fanami: Byłem w szoku. Uwiesili się na mnie i powiedzieli, że mnie nie puszczą!

Złoty medal wywalczył na tym dystansie Kenijczyk David Rudisha, a trzeci na mecie zameldował się reprezentant Bośni i Hercegowiny, Amel Tuka.

W środę w finałach zaprezentowali się też reprezentujący klub SKLA Sopot, Patryk Dobek i Angelika Cichocka. Ten pierwszy był siódmy w biegu na 400m przez płotki, a z kolei srebrna medalistka halowych mistrzostw świata w Sopocie zajęła ósmą pozycję.

Po czterech dnia zmagań lekkoatletów można powiedzieć jedno - jak na razie są one bardzo udanej dla naszej reprezentacji. Polska ma już pięć medali - jeden złoty, srebrny i trzy brązowe. A mistrzostwa przecież nadal trwają. W Pekinie mamy szansę przynajmniej na kolejne dwa krążki - Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem i Anity Włodarczyk w rzucie młotem.