MŚ 2014 siatkarzy. Portoryko bez szans w starciu z USA [ZDJĘCIA]

Reprezentanci Portoryko tylko w ostatnim fragmencie gry zdołali nawiązać z USA wyrównaną walkę. W pierwszych dwóch setach zostali wręcz zdemolowani i w konsekwencji przegrali 0:3.

Spotkanie Portoryko - USA obyło się bez większych emocji. W pierwszych dwóch setach Amerykanie nie dali nawet cienia nadziei rywalowi na to, że w tym meczu mogą ugrać choćby punkt. Przeciwnika zmiażdżyli zwłaszcza w drugiej odsłonie, którą wygrali do... 8.

Jak to jednak zwykle bywa po gładko zwycięskich dwóch setach, w szeregi faworytów wkradło się rozprężenie. Portorykańczycy skrzętnie to wykorzystali i nawet kilka razy wyszli na prowadzenie. W samej końcówce seta jednak przeważyło doświadczenie i spotkanie zakończyło się rezultatem 3:0.

Pierwszą porażkę zanotowali natomiast Irańczycy. "Czarnego konia" mistrzostw świata zatrzymali Francuzi. Mecz miał dosyć specyficzny przebieg. Pierwszy set padł bowiem łupem Trójkolorowych do 18. W drugim Iran robił z kolei rywala do... 14. Ostatecznie więcej szczęścia mieli Francuzi (3:1), choć niewiele brakowało, a kibice byliby świadkami kolejnego tie-breaka w tym turnieju.

Portoryko - USA 0:3 (15:25, 8:25, 20:25)

Portoryko: Goas, Torres, Soto, Roman, Cruz, Muniz, Del Valle oraz Ortiz, Morales, Jose Rivera, Jackson Rivera

USA: Anderson, Christenson, Sander, Holt, Lee, Lotman, Shoji

Iran - Francja 1:3 (18:25, 25:14, 19:25, 27:29)

Iran: Marouf, Ghaemi, Seyed, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Zarif (libero) oraz Mahmoudi, Ebadipour, Tashakori

Francja: Rouzier, Toniutti, Tillie, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (libero) oraz Sidibe, Jaumel, Marechal