Most na Wyspę Sobieszewską będzie Mostem Niepodległości?

  Most na Wyspę Sobieszewską będzie Mostem Niepodległości?

  Agnieszka Kujawska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Most na Wyspę Sobieszewską będzie Mostem Niepodległości?
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Piotr Hukało

  Marzy mi się, aby most zwodzony w Sobieszewie nazwać imieniem 100-lecia Niepodległości Rzeczpospolitej - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
  W Gdańsku obradował po raz pierwszy Komitet Obchodów 100-lecia Niepodległości, które zaplanowano na 2018 rok.

  - Zanim podejmiemy konkretne działania ws. nazwy mostu, chciałbym go skonsultować z mieszkańcami Sobieszewa, z tamtejszą Radą Dzielnicy i oczywiście z radnymi Gdańska. Nie sądzę, żeby ktoś miał większe wątpliwości, ale zależy mi, aby był to projekt wspólny wielu środowisk - mówił prezydent Paweł Adamowicz.

  Jak zauważa, most - który zostanie oddany do użytku w 2018 roku - będzie obiektem nowoczesnym, pięknym technicznie i wizualnie, a do tego wyczekiwanym i takim, którego realizacja wymagała wielu czasochłonnych i kosztownych zabiegów.

  Spacer po budowie mostu w Sobieszewie [ZDJĘCIA]

  - Czyli podobnym, do naszej niepodległości - zaznacza Paweł Adamowicz.

  A w Sobieszewie prace idą pełną parą. Trwa właśnie montaż przęseł nowego mostu. W środę na olbrzymiej barce wodnej z wytworni Vistal w Gdyni przypłynął na budowę transport 15 z 20 belek, o długości 25 m i wadze 25 ton każda, stanowiących konstrukcję dwóch przęseł dojazdowych dla powstającego mostu. Belki zostaną wbudowane w usytuowane przy brzegu tzw. dojazdowe przęsła mostu, zarówno od strony Wiślinki jak i Sobieszewa (po 10 sztuk z każdej strony). Następnie na belkach, zamontowanych przez dźwig z poziomu wody, wylana zostanie betonowa płyta stanowiąca podstawę do ułożenia nawierzchni bitumicznej mostu. W najbliższym czasie planowany jest transport kolejnych 5 elementów konstrukcyjnych mostu.

  Most w Sobieszewie WIZUALIZACJE

  - Obecnie na terenie budowy wciąż trwają roboty związane z umocnieniem brzegów oraz prace mostowe związane m.in ze zbrojeniem ław fundamentowych jak również betonowaniem kolejnych podpór - mówią gdańscy urzędnicy.

  Dodatkowo, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501 nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie od najbliższego poniedziałku planowane jest wprowadzenie nowej, czasowej organizacji ruchu polegającej na całkowitym wyłączeniu jednego pasa i wprowadzeniu sterowanego sygnalizacją świetlną, ruchu wahadłowego na odcinku ok. 150 metrów, począwszy od ul. Piaskowej w kierunku Przejazdowa. Prace związane z kładzeniem nawierzchni prowadzone będę 24 godziny na dobę i obejmować będą kolejne odcinki drogi, zajmując odpowiednio pas prawy lub lewy.

  Info z Polski

  https://x-news.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A mnie się marzy żeby sprawiedliwość i prawo dosięgnęły Budynia!

  patriota (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nazwa

  obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ale nazwa musi być w języku polskim


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak, tak

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  w polskim a nie wolskim.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY