Morze dało pływakom medale

Prawdziwe, medalowe żniwa - tymi słowami można podsumować występ pływaków z kościerskiej Manty, którzy uczestniczyli w siódmej edycji Mistrzostw Polski PTTK w Pływaniu Długodystansowym na morzu.

Swoją kategorię wiekową wygrała między innymi 13-letnia Magdalena Majewska, a tuż za nią była Nadia Dopierała. Z kolei srebrny medal wywalczył Szymon Kropidłowski, a za nim finiszował Michał Koliński. Jak podkreślają przedstawiciele UKS PCM Manta Kościerzyna, trochę szczęścia zabrakło pozostałym zawodnikom - Michałowi Pietrukowi, który zajął ostatecznie czwartą pozycję. Brązowy medal wywalczyła także najmłodsza reprezentantka kościerskiej drużyny, Julia Greń.

Trzeba też wspomnieć, że kościerska Manta otrzymała również puchar w klasyfikacji drużynowej, w której ostatecznie uplasowała się na trzeciej pozycji. Dodajmy, że warunki w trakcie zawodów były trudne, o czym świadczy fakt, że temperatura wody miała zaledwie 14 stopni. Także trener kościerskich pływaków Krzysztof Mielewczyk wywalczył srebrny medal w kategorii młodszej na dystansie 2000 metrów.

Zawodnicy Manty do zawodów w Gdyni przygotowywali się przez tydzień na jeziorach w Dobrogoszczu, Szarlocie oraz Garczynie. W zawodach wzięło udział 50 zawodników z całego kraju.