Monumentalna mozaika ozdobi rumską świątyni

  Monumentalna mozaika ozdobi rumską świątyni

  Marcin Lange

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  owy ołtarz został już zamontowany w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych. Tym samym na dobre rozpoczął się drugi etap układania monumentalnej mozaiki, która ozdobi tę świątynię.
  - W tym roku ułożona zostanie postać św. Jana Bosko. Znajdzie się ona na ścianie po lewej stronie prezbiterium - mówi Jan Oleksiuk, proboszcz parafii pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych. - Prace potrwają prawdopodobnie około trzech miesięcy.

  Przed rokiem ułożono już serce Pana Jezusa, a mozaika ma być gotowa do końca 2010 roku. Wtedy to pojawi się ona na głównej ścianie prezbiterium, której centralnym punktem będzie obraz Maryi Wspomożycielki. Nad nim znajdą się trzy osoby boskie, a po jego bokach ułożone zostaną postaci wszystkich apostołów.

  O tym, jaki kształt będzie miała mozaika, zadecydowali parafianie. W głosowaniu wybierali jeden z sześciu przygotowanych projektów. Wiernym najbardziej do gustu przypadła propozycja ks. Tadeusza Furdyna z Łodzi.

  Wykonanie całej mozaiki kosztować będzie aż milion zł. Pieniądze na ten cel zbierane są od stycznia 2007 roku raz w miesiącu podczas mszy św.

  - Oprócz tego pieniądze na wykonanie mozaiki, w miarę potrzeb, pożyczamy od naszego zakonu salezjanów - tłumaczył wcześniej ksiądz Jan Oleksiuk. - Zbiórkę będziemy prowadzić natomiast aż do momentu spłacenia wszystkich rat.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo