MMTS Kwidzyn wygrał w Zabrzu z Górnikiem. Zwycięskie trafienie Adriana Nogowskiego

MMTS Kwidzyn pokonał na wyjeździe drużyną Górnika Zabrze 29:28 w meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych.

To był ciężki mecz dla zespołu z Kwidzyna i wydawało się, że MMTS Nie będzie w stanie zdobyć punktów w Zabrzu. Od początku spotkania drużyną dominującą był Górnik. Gospodarze wygrali pierwszą połowę 18:14, a po przerwie powiększyli przewagę do pięciu trafień. MMTS się jednak nie podłamał i walczył do końca. I został za to nagrodzony. Najpierw Mateusz Seroka zdobywając czwartą bramkę z rzędu doprowadził do remisu, a potem Adrian Nogowski zdobył zwycięskiego gola. Górnik miał jeszcze 30 sekund, ale nie zdołał już zaskoczyć defensywy zespołu z Kwidzyna.

Górnik Zabrze – MMTS Kwidzyn 28:29 (18:14)

Górnik: Galia, Kornecki – Niedośpiał, Daćko 5, Tomczak 4, Kryński, Gromyko, Sluijters 5, Buszkow 4, Tatarincew 3, Gliński 1, Tokaj 2, Ścigaj 2, Adamuszek 2

MMTS: Szczecina, Kiepulski – Genda 2, Nawrocki, Krieger 1, Peret 4, Szpera 5, Szczepański 1, Rosiak, Nogowski 3, Seroka 8, Potoczny 4