MMTS Kwidzyn powalczył z mistrzem, ale górą jednak Vive Tauron Kielce

Rafał Cybulski
Vive Tauron Kielce momentami bujało w obłokach, ale ostatecznie kielczanie pokonali w Kwidzynie MMTS 28:25 (13:12).

Gospodarze też jednak zasłużyli na brawa, bo jednak postawili się mistrzowi, ale szkoda, że w decydujących momentach pierwszej i drugiej połowy, po prostu nie dali rady faworytom.

Gdyby ktoś obejrzał tylko pierwszy kwadrans piątkowego meczu na pewno miałby problem ze wskazaniem drużyny, która dzierży miano niepokonanej nie tylko na krajowym podwórku, ale i w Lidze Mistrzów. Przetrzebieni kontuzjami i grający w eksperymentalnym składzie kielczanie (na kole grał Jurecki, ale...Michał) pierwszego gola z akcji zdobyli w 12 min., a po 15 minutach przegrywali z MMTS 5:10. W ataku trafiali Mateusz Seroka i Michał Peret, a w bramce dobrą partię rozgrywał Paweł Kiepulski. Niestety drugi kwadrans pierwszej połowy nie był już tak udany dla miejscowych, a właściwie można nawet uznać, że w tym okresie wróciły demony z poprzedniego meczu u siebie z Górnikiem. W 25 min. było już tylko 11:9 dla MMTS, a na przerwę kielczanie schodzili już prowadząc jednym golem.

Kwidzynianie jednak nie spasowali. Szybko odzyskali prowadzenie, a w 41 min. odskoczyli nawet na 3 "oczka". W 48 min. MMTS wciąż miał jeszcze o 2 gole więcej, niż Vive (22:20), ale potem coś się zacięło, 3 gole z rzędu zdobyli rywale i choć gospodarze w 54 min. zdołali jeszcze doprowadzić do remisu 23:23, to jednak końcówka wyraźnie należała już do Vive.

MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 28:25 (13:12)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Seroka 5, Jędrzejewski 4, Nogowski 3, Peret 3, Zadura 3, Genda 2, Klinger 2, Łangowski 1, Pilitowski 1, Szczepański 1, Kryszeń, Mroczkowski, Rosiak, Sadowski.

Vive Tauron: Sego, Szmal - Buntić 9, Jurecki 5, Bielecki 4, Tkaczyk 4, Cupić 3, Strlek 3, Jachlewski, Musa, Reichmann.