Młodzież z Pomorza w finałach mistrzostw Polski w piłce ręcznej

Zbigniew Brucki
Z. Brucki
Juniorki młodsze MTS Kwidzyn i Słupi Słupsk oraz juniorzy młodsi MTS zagrają w finałach mistrzostw Polski w piłce ręcznej, natomiast do finałów Pucharu ZPRP (rozgrywek uważanych za mistrzostwa Polski młodzików) awansowali zawodnicy Sambora Tczew.

Podopieczne Anity Unijat ze Słupi awans wywalczyły w turnieju półfinałowym w Lubinie. Słupszczanki ograły 34:32 (16:17) Sośnicę Gliwice i 29:25 (15:15) Vambresię Wąbrzeźno, a awans przypieczętowały remisując 29:29 (16:17) z Zagłębiem Lubin.
Słupia: Monika Siwiec, Anna Biernaczyk - Małgorzata Trawczyńska (uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju), Katarzyna Kowalczuk, Patrycja Firkowska, Patrycja Winiarska, Dominika Wiśniewska, Aleksandra Szadziń- ska, Klaudia Domaros, Karolina Jedlińska, Kamila Kaczanowska, Adriana Koperkiewicz, Aleksandra Lisiecka, Joanna Dominiak, Aleksandra Nowakowska, Agnieszka Smutek.

Szczypiornistki MTS promocję do finałów zapewniły sobie w turnieju, którego były gospodyniami. Podopieczne trenera Mariusza Kupca awansowały z drugiego miejsca, po zawodach, które trzy drużyny ukończyły z takim samym dorobkiem punktowym. O końcowych pozycjach decydowały więc wyniki bezpośrednich spotkań między nimi. Wszystkie te ekipy ograły najsłabszą w stawce MOSiR Bochnia. Juniorki MTS pokonały Jutrzenkę Płock 28:25 (16:15), ale uległy MOS Jelenia Góra 29:31 (15:19). Jeleniogórzanki z kolei przegrały z Jutrzenką 28:36 (16:21) i zajęły trzecią lokatę. Z pierwszej pozycji awansowała Jutrzenka, a z drugiej MTS.

MTS: Paulina Winiewska, Natalia Warywoda, Aleksandra Bielak - Malwina Hartman, Natalia Koper, Klaudia Marcinkowska, Dominika Pakalska, Joanna Gędłek, Klaudia Loba, Alicja Pękala, Martyna Zając, Natalia Przybył, Iga Budek, Karolina Żołądkiewicz, Nikoleta Drejer, Natalia Krupińska.

Juniorzy młodsi MTS o awans do finałów rywalizowali w Łącku. Podopieczni trenera Patryka Rombela okazali się tam bezkonkurencyjni. Gładko, w okazałych rozmiarach, pokonali kolejno UKS Sprint Ulan Majorat 38:27 (20:14), MKS Wieluń 37:20 (19:10) i Wisłę II Płock 38:29 (19:18), a Kamil Nawrocki, z dorobkiem 37 bramek, został najlepszym snajperem turnieju.
MTS: Jakub Michalczuk, Jakub Żurawski, Szymon Kutiak - Kamil Nawrocki, Maciej Majdziński, Nikolas Dąbrowski, Michał Grosz, Adam Dulny, Bartosz Grycman, Kelian Janikowski, Artur Poświata, Jakub Reguła, Kamil Łapacz, Dominik Boryń, Arkadiusz Ossowski, Paweł Szaflik.

Młodzicy Sambora awans do finałów Pucharu ZPRP wywalczyli w turnieju, którego byli gospodarzami. Podopieczni trenera Tomasza Śmiełowskiego pierwszego dnia turnieju przegrali z Nike Ciechanów 29:32 (13:17), a w meczu Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Truso Elbląg padł remis 30:30 (14:15). Dzień później Nike rozgromił Szczypiorniaka 41:24 (25:13), a Sambor - Truso 31:11 (19:5). W dniu kończącym zawody Nike ograł Truso 32:22 (13:10) i z pierwszego miejsca zapewnił sobie awans do finałów. Samborowi potrzebny był remis ze Szczypiorniakiem, by awansować. Tczewia- nie odnieśli pewne zwycięstwo 30:24 (18:13) i są w finałowej szesnastce najlepszych polskich drużyn.

Sambor: Karol Różycki, Michał Dyszer - Paweł Woźniak, Aleks Jączyński, Rafał Waruszewski, Kacper Sadowski, Sebastian Kosznik, Jakub Posorski, Michał Stawicki, Wojciech Nastały, Oskar Dziuban, Szymon Jabłonecki, Daniel Stoba, Wiktor Szramke, Wiktor Wilma, Mateusz Daszek.