Młodzież z Gdańska zapyta prezydenta, jak działa moja gmin@?

Janusz WoźniakZaktualizowano 
Polska Fundacja im. Roberta Schumanna zaproponowała młodzieży udział w projekcie "Jak działa moja gmin@?".

W całym kraju na ten apel odpowiedziało 58 szkół ponadgimnazjalnych. Z Pomorza są to trzy licea ogólnokształcące. Jedno z Kartuz i dwa z Gdańska. LO nr 1 i LO nr 11 z Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących. Realizacja projektu już się rozpoczęła.

- Z naszego liceum w projekcie bierze udział 50 uczniów. Już uczestniczyli w sesji Rady Miasta, przeprowadzili wywiady z sześcioma radnymi, a efektem tych rozmów będzie specjalne wydanie gazetki szkolnej oraz prowadzone przez samych uczniów lekcje na temat działalności lokalnych samorządów.

Wreszcie na 30 kwietnia zaproszenie na spotkanie z uczniami przyjęli prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Oleszek i grupa gdańskich radnych. Głównym celem tego projektu jest przygotowanie młodzieży do udziału w wyborach samorządowych, poznanie zasad i zakresu działania samorządów oraz uwrażliwienie na problemy lokalnej społeczności - powiedziała nam prowadząca ten projekt w LO nr 11 Kazimiera Maryńczak.

- To naprawdę ciekawe i zupełnie nowe dla mnie i kolegów doświadczenie. Radni, z którymi rozmawialiśmy, potraktowali nas poważnie, czuliśmy się partnerami w dyskusji o problemach, które dotyczą mieszkańców naszego miasta - przekonywał

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie