Młodzież w Lęborku ma zbyt łatwy dostęp do alkoholu

  Młodzież w Lęborku ma zbyt łatwy dostęp do alkoholu

  Paweł Janusiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W sklepie ogólnospożywczym Halina Skrzypkowska, przy ulicy Stryjewskiego w Lęborku, sprzedaje się alkohol nieletnim - takie niepokojące sygnały dochodziły do nas od czytelników. Aby to sprawdzić, zorganizowaliśmy prowokację dziennikarską, która potwierdziła to, o czym donosili mieszkańcy.
  Do sklepu wysłaliśmy 13-letniego Roberta i o dwa lata starszego Krzyśka. Podstawieni przez nas chłopcy nie mieli większego problemu z zakupem alkoholu. Jedyne, o co zapytała sprzedająca, to czy piwo ma być w butelce, czy w puszce?

  Ekspedientka najwyraźniej "zapomniała" o tym, aby najpierw sprawdzić wiek chłopców. Z sygnałów, które do nas docierają, wynika jednak, że podobna "amnezja" zdarza się w tym sklepie częściej.
  Sprzedawczyni była wyraźnie zaskoczona, gdy w rozmowie z dziennikarzem została poinformowana, w jakim wieku byli chłopcy. - Wyglądali na pełnoletnich - tłumaczyła. Tymczasem żaden z chłopców na dorosłego nie wygląda.

  Zaskoczenia nie kryje właścicielka sklepu, której opowiedzieliśmy o naszej małej prowokacji.
  - Takie coś nie może mieć miejsca, wiem, że sprzedawanie nieletnim alkoholu jest szkodliwe - stwierdziła Halina Skrzypkowska. - Jedyne, co mogę zrobić w tej sytuacji, to zachować większą ostrożność i osobiście dopilnować, żeby takie sytuacje się nie zdarzały.

  Zdarzają się, i to nie tylko w tym sklepie. Niestety, spożywanie alkoholu przez niepełnoletnich lęborczan staje się nagminne. Podczas koncertu Lady Pank, który odbył się na pożegnanie lata w Lęborku, ubrani po cywilnemu policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych małolatów.

  - Praktycznie we wszystkich przypadkach alkohol pochodził z jednego miejsca, sklepu przy ulicy Gdańskiej - mówi podinsp. Józef Pruchniak z lęborskiej komendy. - Złożyliśmy już do Urzędu Miasta wniosek o cofnięcie koncesji dla tego sklepu.

  Policja przestrzega właścicieli sklepów i ich pracowników, że ryzyko wynikające ze sprzedawania alkoholu nieletnim jest nieopłacalne.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo