Młodzie lekkoatleci z Lipusza w czołówce. Swoją dobrą formę pokazali w Gdańsku

Zawodnicy UKS Lipusz wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Młodzików w Lekkoatletyce.

Na stadionie AWFiS, na którym odbywała się rywalizacja, wystartowało ponad 400 zawo-dników. Reprezentowali oni 26 klubów naszego województwa. Reprezentacja z Lipusza wywalczyła na wspomnianych zawodach cztery medale. Wojciech Zaborowski zdobył srebro w rzucie dyskiem. Z kolei Krzysztof Jurgielewicz oraz Marta Suchy wywalczyli brązowe krążki. Pierwszy zawodnik w rzucie oszczepem, natomiast zawodniczka w biegu na 100 metrów przez płotki. Brąz dołożył także Jerzy Sławny w biegu na dystansie 110 metrów przez płotki. Czołowe miejsca zajęli również Przemysław Błaszkowski (110 m.ppł), Szymon Jakubek (pchnięcie kulą), Klaudia Kinowska (pchnięcie kulą), Julia Pelowska (rzut dyskiem) i Krzysztof Jurgielewicz (rzut dyskiem).