Młodzi lekkoatleci z Lipusza byli najlepsi

Prawie 250 zawodników wzięło udział w XXV Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Wiejskich i Małych Miast Województwa Pomorskiego.

Młodzi lekkoatleci reprezentowali 17 szkół z naszego województwa. Organizatorem zawodów był UKS Lipusz, ZS w Lipuszu, gmina Lipusz i PCM w Garczy-nie. W czasie imprezy bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy gospodarzy. W kategorii dziewcząt w klasyfikacji punktowej reprezentacja Lipusza zajęła pierwsze miejsce. Z kolei w kategorii chłopców, Lipusz zajął drugie miejsce ustępując tylko 2 pkt. drużynie z Mikoszewa. W ogólnej punktacji szkół, placówka w Lipuszu okazała się bezkonkurencyjna. Jej reprezentanci łącznie zdobyli 4 złote medale, 4 srebrne i 2 brązowe. Drugie miejsce wywalczyło Mikoszewo, a trzecie Lubań.