Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  Młody Senat w Warszawie ma też licealistów z Pomorza

  Młody Senat w Warszawie ma też licealistów z Pomorza

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pięcioro licealistów z Pomorza weźmie udział w posiedzeniu Senatu Młodych Senatorów w Warszawie. Dzisiejsze i jutrzejsze obrady stu młodych senatorów organizuje Kancelaria Senatu wraz z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej. Są one elementem obchodów Roku Polskiej Demokracji, którym Senat ustanowił 2009 r.
  - Celem projektu jest zapoznanie uczniów z procedurami demokratycznymi, w tym z wyłanianiem przedstawicieli społeczeństwa w drodze powszechnego głosowania, oraz z procesem tworzenia obowiązującego prawa - głosi komunikat Kancelarii Senatu.

  Do uczestnictwa w programie najpierw zgłaszały się szkoły. Później odbywały się w nich wybory kandydatów. Każdy z nich musiał przeprowadzić kampanię i zaprezentować program. Wyborom nadano poważną oprawę - określono termin kampanii i ciszy wyborczej, w regulaminie zastrzeżono, że w materiałach agitacyjnych nie można oczerniać kandydatów.

  Wybrani uczestnicy mieli za zadanie napisać pracę na temat, czy warto wprowadzić obowiązek brania udziału w wyborach. Obrady młodych senatorów rozpoczną się właśnie od nagrodzenia najlepszych prac na temat "Nie głosujesz - płacisz?". Poza obradami plenarnymi, licealiści będą też pracować w komisjach praw człowieka, praworządności i petycji oraz ustawodawczej.

  Reprezentanci
  Trzech reprezentantów Pomorza na obradach młodych senatorów pochodzi z Trójmiasta.
  Do Warszawy pojechali Patryk Jasiński z II LO im. Mickiewicza w Gdyni, Dorian Masznic z XX LO im. Herberta w Gdańsku oraz Jarosław Zawada z I LO im. Kopernika w Gdańsku.
  Skład uzupełniają Łukasz Markowski z Tczewa (I LO im. Skłodowskiej-Curie) i Dominika Mazur z Wejherowa (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Załogi ORP "Orzeł").

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo