Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Dekoracja medalowa w Kartuzach [zdjęcia]

Lucyna Puzdrowska
W sobotni wieczór, 19 czerwca, w Parku Solidarności w Kartuzach odbyła się dekoracja medalowa Elity Kobiet i Kobiet U23 Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2021. Bezapelacyjnie triumfatorką tych zawodów jest Karolina Karasiewicz z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team w Toruniu. Zdobyła podwójne złoto Mistrzostw Polski - w jeździe na czas Elity Kobiet oraz w tej samej kategorii podczas wyścigu wspólnego.

Karolina Karasiewicz triumfowała podczas Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym trzykrotnie. Zdobyła złoty medal i wywalczyła tytuł mistrzyni Polski podczas jazdy na czas w Chmielnie, podczas wyścigu wspólnego Elity Kobiet w Kartuzach oraz w klasyfikacji Mistrzostw Polski Młodzieży Akademickiej.

Karolina jest studentką Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Duża galeria zdjęć:

Nie zabrakło emocji podczas wyścigu kobiet w Kartuzach

Faworytką była Marta Lach, która broniła tytułu z ubiegłego roku. Niestety, w tym roku nie udało się. Lepsze były inne zawodniczki.

Nie obyły się również bez wypadków. Na ulicy Parkowej w Kartuzach mama z dzieckiem weszła na jezdnię tuż przed nadjeżdżającym kolarzem. Dziecko zostało przewiezione do Akademii w Gdańsku.

Ponawiamy nasze prośby, w miejscach objętych strefą wyścigu, nie wchodźcie nawet na przejście dla pieszych, jeśli widać zbliżającego się kolarza. Oni naprawdę rozwijają wysokie prędkości i w każdej chwili może dojść do tragedii.

Klasyfikacja końcowa U23 i Elity Kobiet OPEN

W kategorii U23 złoty medal zdobyła i założyła koszulkę z Białym Orłem Dominika Włodarczyk z MAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW. Srebro zdobyła Anna Sagan z TKK "PACIFIC" TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM. Brązowy krążek Mistrzostw Polski i tytuł II wicemistrzyni Polski zawisł na szyi Marty Jaskulskej z LIV RACING.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Dekoracja medalowa...

W kategorii Elity Kobiet złoto, podobnie jak w jeździe indywidualnej na czas zdobyła Karolina Karasiewicz z TKK "PACIFIC" TORUŃ NESTLE FITNESS CYCLING TEAM. To ona założyła koszulkę z Białym Orłem, podobnie jak wcześniej w Chmielnie. Srebrny medal i tytuł I wicemistrzyni Polski 2021 wywalczyła Daria Pikulik z KK LARK ZIEMIA DARŁOWSKA. Brązowy medal i tytuł II wicemistrzyni Polski zdobyła Dominika Włodarczyk z MAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW, ta sama, która zdobyła złoto i mistrzowski tytuł w kategorii U23.

W kategorii Mistrzostw Polski Młodzieży Akademickiej złoto również zdobyła Karolina Karasiewicz. Srebro zawisło na szyi Dominiki Włodarczyk, która zwyciężyła również w Kat. U23 Kobiet, a brąz na szyi Anny Sagan.

Medale i puchary wręczał m.in. Marek Leśniewski - sześciokrotny mistrz Polski, dwukrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata (1989) i igrzysk olimpijskich (1988), zwycięzca Tour de Pologne (1985), selekcjoner polskiej kadry szosowej młodzieżowców i juniorów, trener.

Trofea mistrzyniom i wicemistrzyniom Polski wręczali również: Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz, Krzysztof Golwiej, prezes Polskiego Związku Kolarskiego oraz Jolanta Schreiber, prezes Pomorskiego Związku Kolarskiego.