Mistrzostwa Polski służb mundurowych w armwrestlingu. Policjant z Dzierzgonia nagrodzony

Witold Chrzanowski
Witold Chrzanowski
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie walczył o miano najsilniejszego mundurowego w kraju w kategorii ciężkiej. W trakcie zawodów w armwrestlingu (kategoria + 100 kg) sierż. sztab. Grzegorz Grębski nie miał sobie równych, zdobywając tytuł mistrza Polski służb mundurowych.

Sztumski funkcjonariusz, który wziął udział w zawodach, pełni na co dzień służbę jako policjant zespołu patrolowo-interwencyjnego na posterunku policji w Dzierzgoniu. Stróżem prawa jest od 12 lat, a około 10 lat temu rozpoczął przygodę z wyczynowym sportem. Startuje z powodzeniem w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Funkcjonariusz lubi swoją pracę, w której większość czasu przeznacza na spotkania i pomoc ludziom. W natłoku codziennego życia służbowego i prywatnego znajduje jeszcze czas na swoje hobby – sporty siłowe.

W ostatnim okresie czasu sierż. sztab. Grzegorz Grębski w swojej kategorii wagowej (+ 100 kg) okazał się najsilniejszy w całym kraju. Tym samym zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując przedstawicieli innych służb mundurowych.

To nie pierwsze jego zwycięstwo na zawodach w armwrestligu. W 2013 roku zdobył pierwsze miejsce w I mistrzostwach Kaszub w siłowaniu się na rękę. Dwa lata później policjant z Dzierzgonia wywalczył złoty medal w pucharze na Helu, a w roku 2016 był pierwszy w Finale Ligi Zawodowej w Wałdowie Szlacheckim. Następne lata były kolejnym okresem sukcesów sportowych Grzegorza Grębskiego. W roku 2017 był trzeci w Nadwiślańskim Arm Turnieju Służb Mundurowych i pierwszy w Pucharze Burmistrza Mędzychodów. Rok później nasz funkcjonariusz zdobył złoty medal w pucharze na Helu i był czwarty w mistrzostwach Polski. Rok 2019 to dla naszego bohatera dwa złote medale w Finale Ligi Zawodowej w Skarszewach.

Do tej listy triumfów trzeba dołączyć jeszcze m.in. zwycięstwo w walce zawodowej tzw. vendetta armfight z wielokrotnym mistrzem Europy, dwa brązowe medale w mistrzostwach Polski kategorii ciężkiej i zdobycie piątego miejsca na mistrzostwach świata IFA. Grzegorz Grębski jest multimedalistą turniejów zawodowych w Polsce.

Sierż. sztab. Grzegorz Grębski przyzwyczaił swoje koleżanki i kolegów, że z każdych zawodów wraca z sukcesami. Policjantowi życzymy dalszych sukcesów zawodowych i sportowych. Jest on dumny ze swoich dotychczasowych sukcesów, ale zapowiada, że nie spocznie na laurach i cały czas będzie ciężko trenować.

Armwrestlig to znane i popularne od stuleci siłowanie na rękę - od Wielkiej Brytanii po Japonię. Pierwsze propozycje skodyfikowania tej sportowej rywalizacji podjęto w Stanach Zjednoczonych w latach 50 XX wieku. W 1951 roku dwóch zapaleńców z Kalifornii, Dave Devoto oraz dziennikarz Bili Soberanes, postanowiło zorganizować turniej dla kierowców ciężarówek. Inicjatywę poparły związki zawodowe, i tak odbył się pierwszy w świecie profesjonalny turniej w siłowaniu na ręce. Pod koniec lat 50. XX wieku zaczęły powstawać pierwsze federacje, a w 1962 roku w kalifornijskim mieście Petaluma zorganizowano pierwszy międzynarodowy turniej w armwrestlingu.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie