Sztumski funkcjonariusz, który wziął udział w zawodach, pełni na co dzień służbę jako policjant zespołu patrolowo-interwencyjnego na posterunku policji w Dzierzgoniu. Stróżem prawa jest od 12 lat, a około 10 lat temu rozpoczął przygodę z wyczynowym sportem. Startuje z powodzeniem w zawodach krajowych i międzynarodowych.
Funkcjonariusz lubi swoją pracę, w której większość czasu przeznacza na spotkania i pomoc ludziom. W natłoku codziennego życia służbowego i prywatnego znajduje jeszcze czas na swoje hobby – sporty siłowe.
W ostatnim okresie czasu sierż. sztab. Grzegorz Grębski w swojej kategorii wagowej (+ 100 kg) okazał się najsilniejszy w całym kraju. Tym samym zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując przedstawicieli innych służb mundurowych.
To nie pierwsze jego zwycięstwo na zawodach w armwrestligu. W 2013 roku zdobył pierwsze miejsce w I mistrzostwach Kaszub w siłowaniu się na rękę. Dwa lata później policjant z Dzierzgonia wywalczył złoty medal w pucharze na Helu, a w roku 2016 był pierwszy w Finale Ligi Zawodowej w Wałdowie Szlacheckim. Następne lata były kolejnym okresem sukcesów sportowych Grzegorza Grębskiego. W roku 2017 był trzeci w Nadwiślańskim Arm Turnieju Służb Mundurowych i pierwszy w Pucharze Burmistrza Mędzychodów. Rok później nasz funkcjonariusz zdobył złoty medal w pucharze na Helu i był czwarty w mistrzostwach Polski. Rok 2019 to dla naszego bohatera dwa złote medale w Finale Ligi Zawodowej w Skarszewach.
Do tej listy triumfów trzeba dołączyć jeszcze m.in. zwycięstwo w walce zawodowej tzw. vendetta armfight z wielokrotnym mistrzem Europy, dwa brązowe medale w mistrzostwach Polski kategorii ciężkiej i zdobycie piątego miejsca na mistrzostwach świata IFA. Grzegorz Grębski jest multimedalistą turniejów zawodowych w Polsce.
Sierż. sztab. Grzegorz Grębski przyzwyczaił swoje koleżanki i kolegów, że z każdych zawodów wraca z sukcesami. Policjantowi życzymy dalszych sukcesów zawodowych i sportowych. Jest on dumny ze swoich dotychczasowych sukcesów, ale zapowiada, że nie spocznie na laurach i cały czas będzie ciężko trenować.
Armwrestlig to znane i popularne od stuleci siłowanie na rękę - od Wielkiej Brytanii po Japonię. Pierwsze propozycje skodyfikowania tej sportowej rywalizacji podjęto w Stanach Zjednoczonych w latach 50 XX wieku. W 1951 roku dwóch zapaleńców z Kalifornii, Dave Devoto oraz dziennikarz Bili Soberanes, postanowiło zorganizować turniej dla kierowców ciężarówek. Inicjatywę poparły związki zawodowe, i tak odbył się pierwszy w świecie profesjonalny turniej w siłowaniu na ręce. Pod koniec lat 50. XX wieku zaczęły powstawać pierwsze federacje, a w 1962 roku w kalifornijskim mieście Petaluma zorganizowano pierwszy międzynarodowy turniej w armwrestlingu.
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?