Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021. Rosja już w ćwierćfinale EuroVolley. Sborna lepsza w Ergo Arenie od Ukrainy ZDJĘCIA

W Ergo Arenie Rosjanie pokonali 3:1 Ukrainę w sobotnim meczu 1/8 finału siatkarskich mistrzostw Europy Karolina Misztal
Siatkarze reprezentacji Rosji w sobotę, 11 września 2021 roku jako pierwsi na mistrzostwach Europy zameldowali się w ćwierćfinale. Sborna, czyli wicemistrzowie olimpijscy z Tokio, pokonała 3:1 Ukrainę w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.

Mistrzostwa Europy w siatkówce 2021

Rosjanie, jak na faworytów przystało, wygrali w sobotę z Ukrainą. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. Prowadzona przez fińskiego trenera Tuomasa Sammelvuo Rosja przegrała inauguracyjnego seta do 22. Ukraińcy lepiej spisywali się w blok (4-0), chociaż w ataku nie mogli się pochwalić wiodło im się... słabiej.

Kolejne odsłony sobotniego spotkania w Ergo Arenie padały jednak łupem Rosjan. Faworyci z piłki na piłkę prezentowali się lepiej i chociaż Ukraińcy naciskali, to nie przełożyło się to na kolejne niespodzianki.

Rosjanie wygrali w polu zagrywki (8-4), a przede wszystkim kończyli skutecznie połowę swoich ataków. Postarał się o to m.in. Jegor Kliuka, który zakończył spotkanie z 21 punktami. A pierwszy mecz 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy trwał dwie godziny i cztery minuty.

Rosja - Ukraina 3:1 (22:25, 25:16, 25:22, 25:22)

Rosja: Podlesnych 13, Wołkow 14, Jakowlew 8, Pankow 2, Kliuka 21, Kurkajew, Golubiew (libero) oraz Baranow (libero), Tietiuchin, Kobzar 4

Ukraina: Wieckij 11, Płotnycki 11, Terjomienko 7, Semeniuk 14, Kowalow 8, Szczytkow 1, Browa (libero) oraz Didienko, Jereszczenko, Sydorenko 1