Mistrz Polski w boksie z Chojnic

Paweł Kowalski
Trwa dobra passa zasłużonego dla boksu klanu Łęgowskich z Chojnic. Na 84. indywidualnych mistrzostwach Polski seniorów w Zawierciu znakomicie walczył 19-letni Kazimierz Łęgowski z klubu Ósemka Chojnice.

Trenowany przez swego brata, też bardzo dobrego w swoim czasie pięściarza, Marcina, Kazimierz zaimponował na krajowym czempionacie w Zawierciu wszechstronnym wyszkoleniem. Dzięki niemu w decydującej fazie mistrzostw jednogłośnie po 5:0 pokonał Szymona Domonia (Wisła Kraków) w półfinale i Marcina Latochę (Róża Karlino) w finale. Jak nas poinformował Jerzy Guss, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, za wykazany kunszt Kazimierz Łęgowski jako polski czempion wagi 64 kilogramów uznany został najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Z pomorskich bokserów na podium tych MP, tyle że na jego trzecim stopniu, stanął także Adrian Frąckiewicz z klubu Beniaminek Starogard Gdański. W walce o awans do finału w wadze 52 kg starogardzianin uległ 0:5 Grzegorzowi Kozłowskiemu (Gwardia Warszawa).

Tymczasem do kwietniowych bokserskich mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się na ringu w Grudziądzu, pieczołowicie przygotowuje się młodszy brat Kazimierza Łęgowskiego, 17-letni Michał. Będzie walczył w najlżejszej kategorii wagowej do 45 kg i być może również wpisze się w poczet medalistów MP.