Mikołaje z całej Polski jadą na stok Wieżycy

  Mikołaje z całej Polski jadą na stok Wieżycy

  Alicja Zielińska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jeszcze tylko trzy dni dzielą nas od niezwykłego spotkania z Mikołajami na narciarskim stoku Wieżycy! I jeśli jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w siłę i dobroć Mikołajów, powinien jak najszybciej zaplanować najbliższą sobotę u stóp Wieżycy oraz w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku
  Sam widok setek, ba nawet tysięcy postaci małych i dużych w czerwonych czapeczkach i kubraczkach przyprawia o zawrót głowy, a gdy jeszcze staniemy razem do wspólnego zdjęcia, które wykona fotoreporter "Polski Dziennika Bałtyckiego", będziemy mogli mówić o wielkim szczęściu.

  Już słychać pobrzękiwania dzwoneczków przy wozach i bryczkach, którymi jadą do Wieżycy Mikołaje. Jadą bryczkami, bo zawiodła pogoda i nie ma śniegu. Nie zawiodą natomiast ci, którzy w dzień świętego Mikołaja chcą być razem i chcą obdarowywać innych prezentami.

  Najpierw jednak fotoreporter wykona pamiątkową fotografię wszystkim uczestnikom V Ogólnopolskiego Zjazdu Mikołajów zgromadzonym na narciarskim stoku Wieżycy. Potem będą harce i swawole w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, a towarzyszyć też im będzie "Polska Dziennik Bałtycki" z niespodziankami.

  W każdym dotychczasowym zjeździe uczestniczyło ponad 1500 osób - dorosłych i dzieci, a tylko w roku ubiegłym rozdano podczas zjazdu blisko trzy tysiące paczek. Czy i tym razem będzie tak imponująca frekwencja?

  - Nie nastawiamy się na żadne bicie rekordów, a przede wszystkim na świetną zabawę i niesienie radości najmłodszym - powiedział pomysłodawca i współorganizator zjazdu Mikołajów Daniel Czapiewski. - Spotkanie, jak co roku, rozpoczynamy na narciarskim stoku Wieżycy dzięki Ireneuszowi Koszałce, który jest gospodarzem tego miejsca. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia spotkanie będzie kontynuowane w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Tam będzie kilkugodzinna zabawa, prezenty, konkursy i napełnianie mikołajowego skarbca przyniesionymi przez uczestników zjazdu upominkami. Z nich zrobione zostaną paczki dla innych dzieci. To też jest tradycją tego zjazdu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo