Między gazetą papierową a ekranem

Redakcja
Na pytania związane z funkcjonowaniem i zawartością archiwum odpowie Ewa Kulik
Na pytania związane z funkcjonowaniem i zawartością archiwum odpowie Ewa Kulik
Jeśli zgubiłeś gazetę, zapomniałeś, kiedy przeczytałeś ciekawy tekst, chcesz skorzystać z opublikowanych porad, na pewno łatwo odnajdziesz to w Internetowym Archiwum Prasowym. Zainteresowani mogą szybko i bez problemu znaleźć poszukiwany artykuł, nie tracąc czasu na żmudne wertowanie zszywek w bibliotekach.

Internetowe Archiwum Prasowe to największy zbiór tekstów z regionalnych dzienników w Polsce. Oferta informacyjnego portalu www.naszemiasto.pl została poszerzona o dostęp do elektronicznego archiwum prasowego. Można w nim znaleźć informacje z gazet regionalnych należących do koncernu prasowego Polskapresse.

W wirtualnej bazie zawarto teksty, zdjęcia, infografiki publikowane w dziennikach regionalnych, tworzących największy w Polsce internetowy serwis regionalny www.naszemiasto.pl . Artykuły prasowe zarchiwizowane są w pełnej wersji, zaopatrzone w dokładną metrykę dokumentu. Tutaj Czytelnik znajdzie to, co ukazało się w głównych i specjalnych wydaniach gazet, dodatkach tematycznych i tygodnikach regionalnych dzienników.

W portalu www.naszemiasto.pl znajdują się teksty gromadzone od 1998r. To ponad 2,5 mln łatwo dostępnych informacji, w zasięgu obszaru zainteresowania tematyką regionalną Czytelnika. Obsługa archiwum jest prosta. Wystarczy wpisać nazwisko lub pseudonim autora tekstu, ewentualnie słowa kluczowe interesującego nas tematu, albo zaznaczyć tytuł gazety. Kupując abonament do archiwum swojej gazety, nabywasz dostęp do artykułów gazet grupy Polskapresse.

Dokumentacja prasowa IAP przeznaczona jest do użytku zgodnie z przepisami prawa prasowego. W wyjątkowych sytuacjach zgodę na wykorzystanie materiałów z archiwum można uzyskać, kontaktując się z redakcjami poszczególnych dzienników PP lub pod adresem poczty elektronicznej: e.kulik@prasa.gda.pl.

Dostęp do wszystkich gazet jest płatny. Zasady płatności i informacje o aktualnych promocjach znajdziesz na stronie archiwum http://archiwum.naszemiasto.pl .

Archiwum papierowego wydania "Polski Dziennika Bałtyckiego"
Czytelników zaprzyjaźnionych z gazetą papierową zapraszamy do archiwum prasowego ,,Dziennika Bałtyckiego" w Gdańsku, Targ Drzewny 9/11 (parter budynku redakcji). Tutaj możecie Państwo przejrzeć zbiory ,,Dziennika Bałtyckiego" od 1996 r., zamówić wydruk strony, otrzymać pomoc w odnalezieniu dokumentu prasowego.

Na pytania związane z funkcjonowaniem i zawartością archiwum odpowie

Ewa Kulik:
e-mail e.kulik@prasa.gda.pl
tel. 58 30 03 155 lub 58 30 03 158

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 16

Wideo

Dodaj ogłoszenie