MH Automatyka Gdańsk rozczarowała. PGE Orlik Opole zwyciężył po dogrywce

Na zdjęciu: hokeiści MH Automatyki Gdańsk
Na zdjęciu: hokeiści MH Automatyki Gdańsk Piotrhukalo
Hokeiści MH Automatyki Gdańsk nie popisali się w wyjazdowym starciu z PGE Orlikiem Opole. Zawodnicy z Pomorza przegrali z rywalem po dogrywce 2:3.

Po porażce po rzutach karnych z Polonią Bytom, gdańscy hokeiści, ale też i kibice drużyny, mocno liczyli na to, że w niedzielę w Opolu będzie znacznie lepiej. Cel był jasny - zwycięstwo. Niestety, rozczarowanie jest jeszcze większe niż po meczu z Polonią.

Pojedynek od samego początku nie układał się po myśli gdańszczan. W pierwszej tercji prowadzenie dla MH Automatyki powinien wywalczyć w szóstej minucie Petr Polodna. Niestety, trafił tylko w słupek, co szybko się zemściło. Osiem minut później bowiem Trandin z bliska pokonał Cariegorodcewa.

W drugiej odsłonie wydawało się, że to goście zaczynają przejmować kontrolę nad meczem. A to dlatego, że najpierw skutecznie rzut karny egzekwował Jegor Rożkow, a później do remisu doprowadził Polodna. Dla gospodarzy natomiast trafił jedynie Aleksiej Trandin.

Jako że w trzeciej tercji, mimo kilku okazji do zdobycia bramki, żadnemu zespołowi ta sztuka się nie powiodła, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. A w niej w szał radości miejscowych kibiców po raz kolejny wprawił Trandin.

W kolejnym spotkaniu MH Automatyka zagra na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie (13 listopada, godz. 18).

PGE Orlik Opole - MH Automatyka Gdańsk 3:2 d. (1:0, 1:2, 0:0, d. 1:0)

1:0 Aleksiej Trandin (15 min.)
1:1 Jegor Rożkow (29)
2:1 Aleksiej Trandin (34)
2:2 Petr Polodna (39)
3:2 Aleksiej Trandin (64)

PGE Orlik: Vilardo, Obrał, Kostek - Przygodzki, Jełakow, Trandin, Bychawski, Gawlik - Wołkou, Skrodziuk, Gołowin, Wojdyła, Snotala - Gorzycki, Szydło, Svitac oraz Rzekanowski

MH Automatyka: Carogorodcew, Chalupa, Maly - Steber, Polodna, Danieluk, Dolny, Aleksiuk - Vitek, Rożkow, Marzec, Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Smal, Lehmann, Lesniak - Rompkowski, Wróbel, Szczerbakow