Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mężczyzna leżał na lodzie w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu. Akcja strażaków w Łubianie

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Akcja ratunkowa służb w Łubianie!
Akcja ratunkowa służb w Łubianie! OSP Łubiana
Dzisiaj (23.01.2024 r.) przed południem doszło do niebezpiecznej sytuacji w miejscowości Łubiana w gminie Kościerzyna, gdzie mężczyzna leżał na lodzie. Strażacy podjęli szybką i skuteczną akcję ratunkową po otrzymaniu zgłoszenia z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Na miejsce zdarzenia skierowano 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kościerzynie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubianie. Strażacy zastali na miejscu mężczyznę leżącego na lodzie w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu jeziora. Z uwagi na fakt, że nie był w stanie samodzielnie wstać, przystąpiono do natychmiastowego działania.

Akcja ratunkowa w Łubianie

- Otrzymaliśmy zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie leżącym na lodzie jeziora w miejscowości Łubiana - mówi oficer prasowy KP PSP w Kościerzynie mł. kpt. Mateusz Szmaglik. - Po przybyciu na miejsce zastano leżącego mężczyznę na lodzie w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu. Mężczyzna nie mógł wstać z lodu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu prowadzonych działań, podjęciu osoby poszkodowanej z lodu na brzeg jeziora i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu ratownictwa medycznego. Osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala na dodatkowe badania.

Działania strażaków pozwoliły skutecznie interweniować w trudnych warunkach, zapewniając bezpieczeństwo poszkodowanemu.

Wchodzenie na lód zimą niesie ze sobą potencjalne zagrożenia i dlatego zaleca się unikanie tego typu działań. Istnieje kilka powodów, dla których niebezpieczne jest wchodzenie na lód. Ryzyko załamania się lodu jest jednym z głównych zagrożeń. Nawet jeśli lód wydaje się gruby, może być nierównomierny, a jego struktura może być nieprzewidywalna. Załamanie się lodu może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza jeśli osoba znajdzie się w zimnej wodzie.

Warunki atmosferyczne mają istotny wpływ na bezpieczeństwo lodu. Ciepłe dni, opady deszczu lub śniegu mogą wpływać na jego jakość, osłabiając go i zwiększając ryzyko załamania się.

Zmienna grubość lodu sprawia, że trudno jest ocenić jego bezpieczeństwo. Nawet jeśli w jednym miejscu lód wydaje się być bezpieczny, w innym może być znacznie cieńszy, co zwiększa ryzyko.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki