Mevo zawiesza możliwość rezerwacji rowerów do 14 sierpnia. Będą nowe zasady

Sandra Janikowska
Gdańsk, 25.03.2019 r. Fot. Przemyslaw Świderski / Polska Press
Od 30 maja do 14 sierpnia zostanie zablokowana możliwość dokonywania rezerwacji rowerów w systemie Mevo. Nadal można będzie korzystać z dwukołowców, ale wypożyczanie będzie się odbywało jedynie na miejscu przy stacji. Działanie to ma na celu zlikwidowanie rezerwacji kilku pojazdów jednocześnie i zwiększenie zasięgu odbiorców. Koordynatorzy programu mówią o efektywnym wykorzystywaniu pojazdów.

Mevo zawiesza rezerwacje. "Chcemy, aby rowery były w pełni wykorzystywane"

W minioną środę operator systemu Mevo wydał oświadczenie w którym poinformował o planowanych zmianach i zablokowaniu możliwości dokonywania rezerwacji w dniach od 30 maja do 14 sierpnia br.

Rzecznik prasowy Nextbike Polska Marek Pogorzelski tłumaczy:

Chcemy, aby rowery były w pełni wykorzystywane. Niestety, ale zdarzały się przypadki, że rower był kilkukrotnie zarezerwowany bez wypożyczenia - w tym momencie ktoś inny mógłby z niego korzystać

Dodaje, że działania te mają na celu zwiększenie ilości dostępnych rowerów. Według Pogorzelskiego rezerwacja jednośladu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla... rezerwującego. Niestety uniemożliwia ona skorzystanie z roweru przez osobę, która aktualnie znajduje się w pobliżu stacji i chciałaby go wypożyczyć.

Jak wynika z dostępnych informacji - przywrócenie możliwości dokonania rezerwacji nastąpi 14 sierpnia, tuż po udostępnieniu kolejnych 4 tys. jednośladów. Warto jednak powiedzieć, że szykują się ogromne zmiany w systemie Mevo. Aktualnie wiemy jedynie, że rower będzie można zarezerwować do trzech razy na dobę na maksymalnie 5 minut. Szczegóły kolejnych modyfikacji zapewne pojawią się niebawem.

Mevo zawiesza rezerwacje. Odmienne opinie

Głosy użytkowników systemu na temat ogłoszonych działań Mevo są podzielone. Zwolennicy mówią, że to świetne rozwiązanie, bo w końcu na stacjach pojawią się dostępne dla wszystkich rowery. Natomiast przeciwnicy są oburzeni. Wskazują, że mankamentem tego rozwiązania jest możliwość rezerwacji roweru na zbyt krótki okres czasu. Mówią także, że wprowadzenie tzw. czynnika rywalizacji o rower, będzie mogło zniechęcić potencjalnych zainteresowanych.

Mevo zawiesza rezerwacje. Sprawniejszy system

Warto wspomnieć, że w ciągu ostatnich kilku tygodni można zaobserwować znaczącą poprawę w systemie rowerowym Mevo. Objawia się ona głównie w sprawniejszym funkcjonowaniu systemu. Przyciąga także nowych użytkowników. Dodatkowo, codziennie odnotowuje się coraz większą liczbę dostępnych jednośladów. Paweł Orłowski, prezes firlmy Nextbike Polska, wyjaśnia, że wstrzymanie dokonywania opłat było posunięciem, które pozytywnie wpłynęło na system i jego użytkowników, bowiem za sprawą wyłączenie płatności udało się zapewnić dostępność rowerów użytkownikom, którzy za to zapłacili. Dlatego też może wydawać się, że pomysł wstrzymania rezerwacji przyniesie korzyści w postaci większej ilości dostępnych rowerów. Może też poprawić funkcjonowanie całego systemu.

Zobacz także: Mevo ma rozwinąć skrzydła w drugiej połowie sierpnia - rozmowa z Michałem Glaserem i Paulina Cyniak

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie