MEMY po meczu Polski z Wyspami Owczymi. Zaskakujące wybory Michała Probierza i zaskoczenie kibiców postawą zawodników

redakcja
Bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, a z nowym selekcjonerem Michałem Probierzem i jego nowym spojrzeniem na pierwszą reprezentację nasi piłkarze grają z Wyspami Owczymi w meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Prezentujemy memy kreatywnych internautów przy okazji tego spotkania.

Memy z meczu Wyspy Owcze - Polska

Na debiut Michała Probierza w Thorshavn w roli selekcjonera reprezentacji Polski złożyło się kilka ważnych spraw. Przede wszystkim w tym istotnym spotkaniu eliminacji do Euro 2024 zabrakło Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Krychowiaka. Pierwszy oglądał mecz przed telewizorem ze względu na kontuzję, drugi zrezygnował z dalszej kariery reprezentacyjnej zwalniając koszulkę z numerem 10.

"Dziesiątkę" chętnie przejął Piotr Zieliński, który został też kapitanem biało-czerwonych. Lider naszej reprezentacji Polski już w 3 minucie spotkania z Wyspami Owczymi popisał się asystą, a bramkę zdobył Sebastian Szymański.

Trener Probierz zaimponował kibicom także tym, że postawił na dwóch debiutantów: 21-letniego obrońcę Patryka Pedę oraz 25-letniego pomocnika Patryka Dziczka. Ten pierwszy wybił nawet futbolówkę sprzed linii bramkowej.

W drugiej połowie Polakom grało się łatwiej, bo czerwoną kartę za faul na Arkadiuszu Miliku otrzymał jeden z obrońców Farerów. Zmiennik Adam Buksa podwyższył wynik na 2:0 w 65 minucie.

Polska pokonała Wyspy Owcze 2:0, a statystycy przypomnieli, że Michał Probierz od 26 lat jest pierwszym trenerem naszej piłkarskiej reprezentacji, który w debiucie zaliczył zwycięstwo. Ostatnio zrobił to Janusz Wójcik, kiedy biało-czerwoni ograli w 1997 roku 1:0 Węgrów.