ME 2013. Słowacja lepsza od Turcji [ZDJĘCIA]

W pierwszym spobotnim meczu grupy B Słowacja wygrała w Ergo Arenie z Turcją 3:2 i odniosła pierwsze zwycięstwo. Turcy mają na koncie dwie porażki. Słowacy będą rywalami Polaków w niedzielnym meczu.

Mecz zaczął się świetnie dla Turków. Przez dwie partie to oni zdecydowanie dominowali na parkiecie. Wygrali dwa sety i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo.

I w tym momencie coś zacięło się w ich grze. Kolejne dwa sety to przeaga Słowaków, którzy odrobili straty. O wszystkim decydował zatem tie-break. W nim nie brakowało olbrzymich emocji, a prowadzenie co rusz się zmieniało. Ostatecznie to Słowacy poradzili sobie nerwami i wygrali ostatniego seta 19:17, a całe spotkanie 3:2.

Słowacja - Turcja 3:2 (18:25, 16:25, 25:20, 25:21, 19:17)

Słowacja: Masny, Kohut, Nemec, Chrtianski, Kmet, Ogurcak, Ondrusek (libero) oraz Patak, Zatko, Bencz

Turcja: Kiak, Toy, Ayvazoglu, Batur, Gok, Koc, Yesilbudak (libero) oraz Yucel, Kayhan, Yanipazar