Mateusz Szwoch z Arki Gdynia: Musimy spojrzeć sobie prosto w oczy

KM
Piotrhukalo
Po dotkliwej porażce, jakiej doznali piłkarze Arki Gdynia w wyjazdowym starciu z Wisłą Kraków, nastroje w zespole nie mogą być dobre. Mateusz Szwoch, pomocnik żółto-niebieskich, przyznaje, że piłkarze muszą po tym spotkaniu przeprowadzić swoisty rachunek sumienia.

Arkowcy dobrze prezentowali się tylko przez pierwsze niespełna 20 minut, gdy prowadzili 1:0. Wyrównanie Wisły w 18. minucie kompletnie podcięło im skrzydła i od tego momentu byli zespołem nieporównywalnie gorszym. - Każdy z nas i każdy kto widział ten mecz, wie, że był on bardzo słaby w naszym wykonaniu. Musimy spojrzeć sobie prosto w oczy i niech każdy zrobi sobie samemu rachunek sumienia - mówi Mateusz Szwoch, pomocnik Arki.

Dla żółto-niebieskich to już ósmy kolejny ligowy mecz bez wygranej. Na zwycięstwo podopieczni Grzegorza Nicińskiego czekają od ponad dwóch miesięcy. Po drużynie, która na początku sezonu uznawana była za jedną z rewelacji Lotto Ekstraklasy, pozostały już tylko wspomnienia. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że wyglądamy teraz słabo i mamy w każdym elemencie dużo do poprawy. Jeśli jednak każdy z nas podkręci swoją grę o kilkanaście procent, zmienimy coś w swoich głowach, to tylko wtedy będzie zdecydowanie lepiej - twierdzi Szwoch.