Maroko - Iran, MŚ 2018, grupa B. Sensacja w Sankt Petersburgu! Pierwszy gol samobójczy na mundialu w Rosji [wynik meczu, relacja]

©East News
W piątek (15.06.2018) odbył się pierwszy mecz w grupie B na mistrzostwach świata w Rosji. Maroko typowane do roli czarnego konia mundialu przegrało z Iranem 0:1! [wynik meczu, relacja]

To był mecz o zachowanie szans na wyjście z grupy. Fakt, że to początek mundialu, ale jednak trzeba wziąć pod uwagę, że w tej grupie są także reprezentacje Hiszpanii i Portugalii. Faworytem byli Marokańczycy, którzy nawet byli upatrywani do roli czarnego konia mundialu. Piłkarze Iranu nie zamierzali jednak tylko statystować na boisku. W pierwszej połowie to był naprawdę dobry mecz, w którym nie brakowało szybkiej, dynamicznej gry i ciekawych akcji pod obiema bramkami. Zabrakło tylko goli.

Druga połowa była zupełnie inna, bo dużo słabsza. Wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak w czwartej minucie doliczonego czasu gry Iran miał rzut wolny, a po dośrodkowaniu próbujący przeciąć zagranie Aziz Bouhaddouz głową wpakował piłkę do własnej bramki i sensacyjna porażka Maroka stała się faktem!

Wcześniej pisaliśmy:

Maroko - Iran, MŚ 2018, grupa B [gdzie oglądać, transmisja, stream, online, na żywo, wynik meczu]

Transmisję z meczu Maroko - Egipt przeprowadzą stacje TVP 2 i TVP Sport. Początek spotkania o godz. 17. Przedmeczowe studio w TVP Sport rozpocznie się o godz. 16.

A gdzie oglądać mecz Maroko - Iran w internecie? Bezpłatny stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Z kolei płatny, po wykupieniu specjalnego abonamentu, w serwisach IPLA.tv i Player.pl.

Ponadto, wszystkich naszych Czytelników zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z tego pojedynku w serwisie www.dziennikbaltycki.pl.

Maroko - Iran, MŚ 2018, grupa B: Faworyt jest jeden

Maroko i Iran to nie są faworyci w grupie B, bo do tych zaliczają się reprezentacje Hiszpanii i Portugalii. W tym spotkaniu to jednak Maroko ma większe szanse na wygraną. To spotkanie o podtrzymanie marzeń, bo zwycięzca będzie mógł liczyć na sprawienie niespodzianki w spotkaniu z jednym z faworytów i na wyjście z grupy.

Największym atutem reprezentacji Iranu jest Carlos Queiroz, portugalski doświadczony selekcjoner. To może być jednak za mało. Marokańczycy mają w składzie piłkarzy, którzy błysnęli już na boiskach Europy. Największą gwiazdą jest kapitan zespołu Mehdi Benatia, środkowy obrońca, który na co dzień występuje w barwach Juventusu Turyn. Maroko trafiło do trudnej grupy, ale piłkarze tej reprezentacji liczą na to, że uda im się sprawić niespodziankę i stać się rewelacją mundialu.

A jak piątkowe spotkanie widzą bukmacherzy? Dla nich faworytem jest Maroko (kurs na zwycięstwo - 2,25, na remis - 2,9, na wygraną Iranu - 3,8).

Mecz: Maroko - Iran
Data meczu: 15.06.2018