Małżonkowie odznaczeni medalami

  Małżonkowie odznaczeni medalami

  Aleksandra Dylejko

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Po raz pierwszy w tym roku uroczyście spotkali się w Gdańsku małżonkowie, którzy mogą pochwalić się wyjątkowo długim stażem. 28 par z rąk Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, odebrało w środę pamiątkowe medale i kwiaty.
  60 lat przeżyli ze sobą Stefania i Marian Cyparscy, Elżbieta i Józef Jankowscy, Irena i Alfons Kujawscy.

  55-letni staż małżeński mają Maria i Henryk Minicielowie, Halina i Dariusz Królikowscy, Adolfa i Ryszard Lengowscy, Magdalena i Egon Leibrandtowie, Barbara i Szczepan Baumowie, Irena i Stefan Mikołajczykowie, Krystyna i Henryk Skowyrowie.

  50-letnim stażem pochwalić się mogą: Krystyna i Kazimierz Domrazkowie, Felicja i Zygmunt Formellowie, Henryka i Zygmunt Gleńscy, Róża i Wiesław Grabowscy, Joanna i Stanisław Guzankowie, Daniela i Witold Jankowscy, Alicja i Leszek Klimaszewscy, Maria i Józef Klinowie, Helena i Franciszek Kochanowie, Irena i Bronisław Kołodziejczykowie, Helena i Jan Kowalscy, Krystyna i Janusz Krzesiewiczowie, Alicja i Janusz Krzyczyńscy, Halina i Zdzisław Lipińscy, Helena i Teodor Łebkowie, Teresa i Władysław Majkowscy, Ewa i Kazimierz Smolińscy, Urszula i Henryk Strzelkowie, Krystyna i Jerzy Wojdyłowie.

  Uroczystość odbyła się w Sali Mieszczańskiej Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

  By para małżonków mogła zostać odznaczona medalem, jej krewni, znajomi lub sąsiedzi powinni poinformować o zbliżającym się jubileuszu. Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego - Urząd Stanu Cywilnego. Dopiero po takim zgłoszeniu rozpoczynają się formalności związane z przyznaniem medalu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo