reklama

Malbork: Radni odwołali szefa Komisji Rewizyjnej

Jacek SkrobiszZaktualizowano 
Krzysztof Grylak mówi, że ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku<br>
Krzysztof Grylak mówi, że ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku Anna Arent-Mendyk
Krzysztof Grylak stracił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Malborka. Został odwołany, bo zdaniem jego kolegów z samorządowych ław nie umiał prowadzić posiedzeń.

Radnemu Kazimierzowi Pietkiewiczowi, który złożył wniosek o odwołanie Grylaka, nie odpowiadał jego styl pracy.

- Takie zdanie miałem już wcześniej - podkreśla. - Przez pierwszy rok byłem wiceprzewodniczącym KR. Zrezygnowałem jednak, bo nie odpowiadał mi sposób prowadzenia posiedzeń. Grylak próbował przełożyć swoje myślenie na wszystkich członków komisji.

Podobne zdanie ma Stanisław Berliński.

- Bardzo chaotycznie prowadził posiedzenia komisji - mówi o radnym Grylaku. - Emocjonalnie oceniał każdą wypowiedź jej członków. Nie umiał prowadzić posiedzeń.

O Krzysztofie Grylaku zrobiło się głośno przy okazji tzw. sprawy Pitery. Pełnomocnik rządu ds. zapobiegania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych poprosiła malborskich radnych o zbadanie pracy architekta miasta. Chodziło o sprawdzenie, czy nie zachodzi konflikt interesu, gdy naczelnik Wydziału Architektury i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta łączy obowiązki służbowe z wykonywaniem zleceń dla podmiotów prywatnych, w tym dla firmy, której współwłaścicielem jest żona burmistrza.

Zbadanie sprawy zostało zlecone Komisji Rewizyjnej. Komisja uznała, że konflikt interesów nie ma tu miejsca. Zdaniem niektórych samorządowców, radny Grylak nie zachował obiektywizmu w badaniu tej sprawy. Dla wielu obserwatorów życia w mieście odwołanie go jest "zemstą" za samo zaangażowanie się w wyjaśnienie tematu poruszonego przez Julię Piterę.

- Przyjmuję z pokorą stanowisko członków komisji, ale i z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku - mówi Krzysztof Grylak. - To, czy ta decyzja o moim odwołaniu była zemstą, czy nie, niech ocenią sami mieszkańcy Malborka i samorządowcy.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie