Malbork. Leszek Możdżer odwiedził Zakład Karny, by odebrać odznaczenie [ZDJĘCIA]

Radosław Konczyński
W Zakładzie Karnym w Malborku odbyła się uroczystość z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia polskiego więziennictwa. Wśród gości znalazł się wybitny pianista i kompozytor - Leszek Możdżer, który odebrał medal i zagrał dla zgromadzonych w świetlicy więzienia. ZK Malbork/mjr Monika Morozowska
W Zakładzie Karnym w Malborku odbyła się uroczystość z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia polskiego więziennictwa. Wśród gości znalazł się wybitny pianista i kompozytor - Leszek Możdżer, który odebrał medal i zagrał dla zgromadzonych w świetlicy więzienia.

W lutym 1919 r. naczelnik państwa Józef Piłsudski podpisał dekret w sprawie tymczasowych przepisów więziennych. Setna rocznica stała się pretekstem do zorganizowania uroczystości w malborskim Zakładzie Karnym z udziałem m.in. płk. Lesława Bryłkowskiego, dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku, reprezentantów służb mundurowych i przedstawicieli władz samorządowych. Podczas odprawy zostały wręczone awanse i odznaczenia.

- Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku złożył podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za ich zaangażowanie, dyspozycyjność oraz profesjonalizm decydujący o bezpieczeństwie jednostek penitencjarnych oraz drugiego człowieka - informuje mjr Monika Morozowska, rzeczniczka prasowa ZK Malbork.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało sześciu funkcjonariuszy malborskiej jednostki, w tym jeden w korpusie chorążych. Ponadto, minister sprawiedliwości nadał odznaki „Za Zasługi w Pracy Penitencjarnej”: srebrną otrzymała mjr Agnieszka Kić, a brązową - st. sierż. sztab. Aleksander Kasprzyk.

Nadane zostały również „Odznaki 100-lecia polskiego więziennictwa”, które otrzymali st. chor. Ewa Misztal i Leszek Możdżer. Światowej sławy pianista i kompozytor został doceniony za swój pomysł sprzed ponad dwóch lat.

- Muzyk jazzowy podarował wtedy siedem pianin dla aresztów śledczych i zakładów karnych okręgu gdańskiego, a następnie zagrał serię koncertów w więzieniach. Malborska jednostka była szóstą z kolei, w której zagrał ten wybitny artysta - przypomina mjr Monika Morozowska.

I tym razem, na zakończenie uroczystej odprawy, Leszek Możdżer zagrał utwór Chopina.

Tak Leszek Możdżer grał w 2016 roku dla osadzonych z ZK Malbork:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie