Malbork: Gminy też chcą się bawić

Jacek SkrobiszZaktualizowano 
Znana jest lokalizacja tegorocznego Dnia Powiatu - deptak na ul. Kościuszki w Malborku, co nie bardzo spodobało się włodarzom pozamalborskich gmin.

Pod koniec marca do Starostwa Powiatowego wpłynęło pismo podpisane przez burmistrza Nowego Stawu oraz wójtów gmin Lichnowy, Miłoradz, Stare Pole i gminy wiejskiej Malbork. Czytamy w nim: "Władze samorządowe gmin powiatu malborskiego po wnikliwej analizie proponują termin obchodu Dni Powiatu Malborskiego na dzień 30 maja 2009 roku. Miejsce obchodów do uzgodnienia".

- Nie chcemy, żeby Dzień Powiatu po raz kolejny zamienił się w koncert jakiejś gwiazdy, na którą przyjdą przede wszystkim mieszkańcy Malborka - mówi Tadeusz Biliński, wójt Miłoradza, jeden z sygnatariuszy pisma. - To ma być prezentacja powiatu malborskiego z konkursami, prezentacją szkół, zespołów, kół wiejskich, ochotniczych straży pożarnych. Ten dzień powinien integrować wszystkich mieszkańców powiatu.

Włodarze pięciu gmin proponują, by impreza odbywała się w ostatnią niedzielę maja. Wtedy są jeszcze zajęcia szkolne i łatwiej jest zaprezentować dokonania mieszkańców gmin aniżeli w czasie wakacji.
- Rozmawiałam z jednym z inicjatorów pisma i powiedział mi, że w treści jest błąd. Przedstawiciele gmin mieli na myśli przyszły rok - mówi Jolanta Leszczyńska, wicestarosta malborski.

- Przygotowania już dawno trwają i próba zmiany terminu na wcześniejszy jest decyzją spóźnioną - dodaje Małgorzata Grosicka, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym.
Władze powiatu zapewniają, że będą rozmawiać z przedstawicielami gmin na temat zmiany terminu i lokalizacji imprezy w przyszłym roku. Nie ukrywają jednak, że pozyskanie sponsorów, którzy współfinansują Dzień Powiatu, jest łatwiejsze, gdy ma się on odbyć w stolicy Malborku.

Ubiegłoroczny jubileusz powstania powiatu pokazał, że odpowiednia lokalizacja jest bardzo ważna. Przypomnijmy, że w 2008 roku zabawa odbyła się na terenie parkingu w Kałdowie. Wystarczył deszcz, by plac imprezowy pokryła warstwa błota.

W tym roku ma być inaczej. Gwiazdą Dnia Powiatu będzie zespół Bracia założony przez Piotra i Wojciecha Cugowskich. Ich występ będzie kosztował samorząd powiatowy ok. 18 tys. zł. W planach jest też koncert zespołu Żuki. Całość ma mieć charakter festynu rodzinnego.

polecane: Dzwonią do Ciebie te numery? Nie odbieraj!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie