Listonosz powinien być odporny na stres, bystry i zaradny

DP
Rozmowa z Tomaszem Kurygą, listonoszem z Urzędu Pocztowego Malbork 1.

Jak długo wykonuje Pan zawód listonosza?
Pracuję 18 lat.

Jak doszło do tego, że został Pan listonoszem?
Był to całkowity przypadek – mój kuzyn składał akurat papiery na pocztę w Malborku, poszedłem z nim, i akurat mnie przyjęli.

Co Pan najbardziej lubi w swojej pracy?
Na początek jako młody człowiek przyszedłem tylko na chwilę, a teraz pracuję już 18 lat. Lubię to, że cały czas jestem na powietrzu a także mogę kontaktować się z ludźmi.

Jakie cechy powinien mieć dobry listonosz?
Gdy zaczynałem pracę wydawało mi się, że jest praca fajna i lekka, że dużo pracować nie trzeba. Po pierwszych dniach zmieniłem swoje spojrzenie – listonosz dźwiga wielką torbę, musi być odpowiedzialny i mobilny w każdych warunkach atmosferycznych. Powinien być też odporny na stres, bystry i zaradny. Najważniejsze jednak, żeby klienci rejonu danego listonosza byli zadowoleni.

Czy przydarzyła się Panu w pracy jakaś niebezpieczna przygoda?
Od 7 lat jeżdżę samochodem i nieraz na drodze gubi mnie jazda na pamięć. Nie było jednak bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Co robi Pan w czasie wolnym?
Poświęcam czas panu Bogu. Obecnie zajmuję się osobami uzależnionymi od alkoholu, jest to jeden ze sposobów odejścia od mojej pracy. Na co dzień – dom, rodzina, dzieci, czytanie książek. Tak odpoczywam – na pewno nie przed telewizorem.

Zagłosuj na Tomasza Kurygę z UP Malbork 1 - wyślij sms o treści LP.10 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Partnerem plebiscytu POCZTOWIEC POMORZA 2015 jest

Wideo