List Cezarego Jakubowskiego

  List Cezarego Jakubowskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Cezary Jakubowski, były wiceprezydent Sopotu przysłał do naszej redakcji list, który poniżej publikujemy.
  "Podpalenia samochodów, łapówki, syn senator SLD podejrzany o wyłudzanie pieniędzy i oskarżający władze miasta o wymuszanie łapówek, CBA i nagrywane chyłkiem rozmowy. To nie zapowiedź nowego sensacyjnego serialu telewizyjnego tylko streszczenie artykułu w Rzeczpospolitej z 22 lipca tego roku. Tytuł "Zastępca też żądał łapówki?".

  Jeśli nie wiedzą Państwo jak obrzucić kogoś bezkarnie najgorszymi pomówieniami, jak zniszczyć reputację, to "Rz" daje na to dokładny przepis.

  Oto wystarczy zacytować podejrzanego wobec którego toczy się śledztwo, np. o wyłudzenie pieniędzy. Jeśli jest to przy okazji syn pani senator SLD a oszczerstwa dotyczą przedstawiciela władz samorządowych perły polskich uzdrowisk - Sopotu, to mamy gotowego NEWSA.

  Teraz tylko wkładamy tę gorącą wiadomość w układankę - korupcja w Sopocie, łącząc niżej podpisanego z pomawianym w innej sprawie prezydentem Sopotu znajomością z czasów podstawówki (sic!). (...) Takie niedorzeczności mógł napisać tylko ktoś, kto nie zna zupełnie realiów naszego miasta. Być może z perspektywy stolicy można mnożyć podobne sensacje. Tu w Sopocie brzmią one jednak irracjonalnie.

  Jaka jest odpowiedzialność gazety, która posłużyła się moim imieniem i nazwiskiem oraz przypisała mi próbę wymuszenia łapówki z wymienianiem konkretnej kwoty? Otóż żadna. Gazeta opatrzyła tytuł znakiem zapytania. Ponadto gazeta nie podaje samodzielnej informacji, a tylko przytacza oszczerstwa człowieka broniącego się we własnej sprawie podczas przesłuchania przed prokuraturą.

  Co można zrobić w takiej sytuacji? Jak ma się bronić człowiek pomówiony przez ogólnopolską gazetę przekraczającą granice medialnego gangsterstwa? Czy chodzi tu o tanią sensację i walkę o czytelnika za wszelką cenę? Bo fakt, że po drodze ścielą się trupy niewinnych ofiar medialnej krucjaty wydaje się dla gazety bez znaczenia. (...)

  Przy okazji usłużnie donoszę gazecie o zbiorowej łapówce jaką przyjęłą cała Rada Miasta Sopotu. Łapówka dotyczy sinic, które dzięki temu w tym roku nie pojawią się na sopockich plażach.

  Cezary Jakubowski
  Wiceprzewodniczący Rady Misata Sopotu
  były wiceprezydent Sopotu

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo