Lipuszanie z medalami

Lipuscy lekkoatleci przyzwyczaili nas do tego, że z dużych imprez wracają z medalami. Nie inaczej było w czasie Mistrzostw Województwa Pomorskiego, czyli Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w LA, która odbyła się w Chojnicach.

Klaudia Kinowska, zdobyła srebrny medal w rzucie dyskiem. Z kolei brązowy krążek wywalczył Jerzy Sławny w rzucie oszczepem. Bardzo dobre, piąte miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki zajął Przemysław Błaszkowski. Takie same lokaty wywalczyli też Dawid Słodki w rzucie dyskiem, Julia Pelowska w tej samej dyscyplinie oraz Krzysztof Jurgielewicz w rzucie oszczepem. Warto podkreślić, że w zawodach rywalizowało ponad 600 uczniów z województwa pomorskiego. Z kolei w Słupsku w czasie Mistrzostw Okręgu Pomorskiego Juniorek i Juniorów Marta Suchy-Lipińska zdobyła złoto w biegu na 400 m ppł. oraz brąz na 100 m. ppł. Klaudia Kinowska zdobyła brąz w rzucie dyskiem.