Liga Światowa. Włochy - Brazylia 1:3. Biało-czerwoni za burtą!

Niestety, polscy siatkarze żegnają się z Ligą Światową. W starciu Włochów z Brazylijczykami triumfowali Canarinhos i to właśnie oni zapewnili sobie udział w Final Six.

Biało-czerwoni zrobili co mogli, by awansować do Final Six we Florencji. W Ergo Arenie dwukrotnie pokonali Irańczyków za trzy punkty. Niestety, musieli liczyć na korzystny wynik w meczu Włochów z Brazylijczykami. Korzystny, to znaczy Canarinhos nie mogli wygrać pojedynku. Ostatecznie jednak wygrali za trzy punkty i awansowali do fazy finałowej.

Canarinhos udanie zainaugurowali spotkanie, wygrywając pierwszego seta po emocjonującej końcówce do 25. Włosi jednak szybko się podnieśli i rozbili rywala w drugiej odsłonie. Nadzieje polskich kibiców zatem znowu odżyły. Niestety, już w trzecim secie Canarinhos udowodnili, że przyjechali na Półwysep Apeniński z zamiarem zwycięstwo. Pozbierali się po słabej drugiej partii i rozpoczęli koncert, który grali aż do samego końca spotkania.

Pewni awansu do Final Six Włosi nie mieli powodów do zmartwień. W starciu z Brazylijczykami specjalnie nie forsowali tempa i przegrali całkowicie zasłużenie.

Polacy do Florencji zatem nie pojadą, choć nie można powiedzieć, że w fazie grupowej Ligi Światowej zawiedli na całej linii. Do awansu zabrakło nam jednego punktu. Aż trudno uwierzyć w to, że z 17 "oczkami" na koncie nie udało się zdobyć przepustki do turnieju finałowego we Włoszech.

Włochy - Brazylia 1:3 (25:27, 25:18, 17:25, 16:25)

Włochy: Travica, Zajcew, Piano, Birarelli, Kovar, Parodi, Rossini (libero) oraz Vettori, Buti, Randazzo, Lanza

Brazylia: Rezende, Wallace, Lucas, Sidao, Lucarelli, Murilo, Mario (libero) oraz Vissotto, Fonteles, Raphael