Liga Światowa siatkarzy. Pierwsza porażka Polaków

Sylwia Dąbrowa/Polska Press
Obrońcy tytułu Ligi Światowej siatkarzy lepsi od mistrzów świata. W nocy z piątku na sobotę Polacy stoczyli świetny bój z Amerykanami w Hoffman Estates, ale przegrali 2:3 (25:23, 23:25, 25:19, 22:25, 9:15). Siatkarze USA, z kompletem zwycięstw, umocnili się na prowadzeniu w grupie. Biało-czerwoni przegrali dopiero pierwszy mecz w tegorocznej edycji Ligi Światowej i zajmują drugie miejsce.

Nasi siatkarze czuli się w hali fantastycznie, bo choć grali na wyjeździe, to głównie słychać było dopingujących fanów biało-czerwonych. I to dało wiatru w skrzydła biało-czerwonym. Pierwszy set był wyrównany i co chwilę zmieniało się prowadzenie. Zarówno na pierwszej jak i drugiej przerwie technicznej to nasz zespół miał punkt przewagi i po emocjonującej końcówce Polacy wygrali tę partię.

Biało-czerwoni mieli czego żałować w drugim secie. Ważne punkty dla Amerykanów zdobywał Murphy Troy, siatkarz Lotosu Trefla Gdańsk. Po polskiej stronie brylował Bartosz Kurek, ale swoje robił klubowy kolega Troya, Mateusz Mika. Polacy prowadzili 8:5, a nawet 16:13, ale słabsza postawa w końcówce sprawiła, że przegrali 23:25.

Trzecia partia była wyrównana tylko na początku. Potem Polacy uzyskali pięć punktów przewagi i dowieźli wygraną do końca. Amerykanie nie zamierzali się poddać i z kolei to do nich należał set czwarty.

O wyniku decydował tie-break. A w nim gospodarzy wykorzystali błędy biało-czerwonych i objęli dwupunktowe prowadzenie. Kiedy było już 12:7 dla USA jasne stało się, że Polacy przegrają po raz pierwszy w tegorocznej Lidze Światowej.

- Nie mam wątpliwości, że możemy grać lepiej. Mam zastrzeżenia do zawodników, że stracili koncentrację i więcej mogli dać z siebie w czwartym secie i tie-breaku. Amerykanie lepiej rozegrali końcówkę i wygrali zasłużenie - przyznał Stephane Antiga, trener biało-czerwonych.

Kolejny mecz tych zespołów w nocy z soboty na niedzielę, o godz. 2.10 czasu polskiego.

USA: Micah Christenson, Murphy Troy, Matthew Anderson, Aaron Russell, David Smith, Maxwell Holt, Erik Shoji (libero) oraz David Lee, Thomas Jaeschke, Russell Holmes

Polska: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Marcin Możdżonek, Rafał Buszek.