sportowy24
    Liga Narodów. Mecz Polska - Włochy. Wynik meczu. Polska...

Liga Narodów. Mecz Polska - Włochy. Wynik meczu. Polska przegrała z Włochami. Spada do dywizji B. Sam Szczęsny to za mało [zdjęcia, relacja]

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Liga Narodów. Mecz Polska - Włochy. Wynik meczu: 0:1. Polska przegrała z Włochami 0:1 w Chorzowie w meczu piłkarskiej Ligi Narodów i spada do dywizji B! [wynik meczu, relacja]
    Polska - Włochy
    1/62

Przejdź do

©Fot. Lucyna Nenow

Liga Narodów. Polska - Włochy 14.10.2018

Kibice liczyli na rehabilitację biało-czerwonych, po słabym meczu z Portugalią. Biało-czerwoni przegrali tamto spotkanie 2:3 i tak naprawdę wynik był lepszy niż gra. Z Włochami sytuacja się powtórzyła. Rywale pokazali naszym piłkarzom miejsce w szeregu. A to jest dziś poza dywizją A.

Polska - Włochy. Fatalna I połowa

Pierwsza połowa była fatalna w wykonaniu podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka. Włosi pokazali niesamowitą kulturę gry. Wszyscy pamiętali mecz tych zespołów we wrześniu, który we Włoszech zakończył się remisem, ale to biało-czerwoni zrobili lepsze wrażenie. W Chorzowie zagrała zupełnie inna Italia. Zdyscyplinowana, agresywna, z wysokim pressingiem i jedno czego zabrakło drużynie Robert Manciniego w pierwszej połowie spotkania, to skuteczności.

Dość powiedzieć, że najlepszym piłkarzem naszego zespołu był Wojciech Szczęsny. W kilku sytuacjach pokazał fenomenalne umiejętności. Polacy mieli też po swojej stronie... poprzeczkę, która dwukrotnie ratowała naszą reprezentację przed utratą bramki. Po pierwszej połowie trudno było mieć jakiekolwiek powody do optymizmu. W grze Polaków nie było niczego, ani pomysłu, ani organizacji gry, ani taktyki, techniki czy jakości. Do tego Jerzy Brzęczek całkowicie pomylił się z doborem taktyki, rezygnując ze skrzydłowych. To był tragiczny obraz polskiego futbolu, a Włosi powinni prowadzić spokojnie różnicą trzech goli.

Zobacz galerię

Polska - Włochy. Szczęsny bronił wspaniale!

W drugiej połowie obraz gry specjalnie nie uległ zmianie. Włosi znowu dłużej byli przy piłce, ale Szczęsny nadal bronił wspaniale, choć już miał mniej tak spektakularnych interwencji. Raz dobrze interweniował Jakub Błaszczykowski, raz goście trafili, ale ze spalonego, a w kilku innych świetnych sytuacjach fatalnie pudłowali. Polacy wreszcie wyprowadzili dwie, trzy groźne akcje. Brzęczek wrócił do ustawienia ze skrzydłowymi i to drużynie bardziej odpowiadało, bo wreszcie pojawiły się akcje pod bramką rywali.

Najlepszą okazję mieli po świetnym podaniu Roberta Lewandowskiego, ale strzał Kamila Grosickiego obronił włoski bramkarz, a znajdujący się w świetnej sytuacji Arkadiusz Milik fatalnie przestrzelił. Kibice domagali się wejścia na boisko Krzysztofa Piątka i gwizdami powitali decyzję Brzęczka, który wpuścił do gry Artura Jędrzejczyka.

Wydawało się, że mecz zakończy się szczęśliwym remisem dla biało-czerwonych, ale przyszła druga minuta doliczonego czasu gry. Rzut rożny dla Włochów, z którego dośrodkował Lorenzo Insigne, piłkę głową zgrał Kevin Lasagna, a wślizgiem Cristiano Biraghi strzelił gola. Polska spada do dywizji B.