Licytacja biurowca i innych budynków przy dworcu głównym w Gdyni. Poczta Polska 15 czerwca wystawi te budynki na sprzedaż

MT
Udostępnij:
Już od 15 czerwca 2021 będzie można wylicytować nieruchomość położoną przy placu Konstytucji 2 nieopodal Dworca PKP Gdynia Główna. Cena minimum 23 mln zł.

Licytacja biurowca Poczty Polskiej w Gdyni

Nieruchomość obejmuje kompleks 11 działek wraz z zabudową. Całość trafi pod młotek 15 czerwca. Cena wywoławcza to 23 mln zł.

Będzie można wylicytować atrakcyjną nieruchomość położoną przy placu Konstytucji 2 nieopodal Dworca PKP Gdynia Główna. Biurowiec Poczty Polskiej usytuowany jest wraz z działką w pobliżu dzielnicy Śródmieście. To okazja dla inwestorów.

Nieruchomość ma łączną powierzchnię ponad 0,93 hektara i stwarza wiele możliwości zagospodarowania tej przestrzeni. Ośmiokondygnacyjny biurowiec o powierzchni 10 410 m kw. oraz wiata i trzy mniejsze budynki niemieszkalne znajdują się naprzeciw gmachu Sądu Rejonowego. Nieopodal rozwija się Międzytorze, gdzie w przyszłości ma wyrosnąć nowoczesna zabudowa nowej 14-hektarowej dzielnicy, która powiększy centrum miasta. Mają tu powstać zarówno budynki mieszkalne, powierzchnie biurowe i handlowe, jak również rekreacyjne i integracyjne.

- Dawniej infrastruktura pocztowa rozwijana była w centrach miast, często blisko kolei, dzisiaj magazyny pocztowe i sortownie powstają na obrzeżach aglomeracji. Istotnym elementem naszej polityki zarządzania nieruchomościami jest zbywanie niewykorzystanych placów i budynków, a pozyskiwanie nowych lokalizacji tam, gdzie przewidujemy rozwój naszej infrastruktury logistycznej. Zarządzanie majątkiem ma ścisły związek z celami biznesowi Spółki. Niezwykle ważne jest też efektywne wykorzystanie potencjału, jaki ma największa spółka infrastrukturalna i logistyczna w kraju – mówi Krzysztof Falkowski, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Realizacja planów strategicznych Poczty Polskiej będzie wymagała pozyskiwania środków finansowych przede wszystkim na logistykę i cyfryzację. Przewidywana kwota inwestycji to 1,2 mld złotych w ciągu 3 lat. Jeszcze w tym roku Poczta zamierza przeznaczyć na ten cel ok. 400 mln zł.

Tak ma prezentować się Międzytorze po ukończeniu planowanej inwestycji.

Kolejne przymiarki do zabudowy Międzytorza. PKP i deweloper ...

**

Nieruchomości Poczty Polskiej. Biurowiec w Gdyni pod nadzorem konserwatora zabytków**

Poczta dysponuje wieloma nieruchomościami, które ze względu na swoje położenie i skomunikowanie mogą służyć np. budownictwu mieszkaniowemu. W ostatnich latach na cele mieszkaniowe zostały sprzedane atrakcyjnie położone nieruchomości we Wrocławiu i w Warszawie. Nieruchomość w Gdyni jest kolejną pozycją na liście do sprzedaży.

Biurowiec powstawał w latach 1960–1965, w stylu modernizmu powojennego, podobnie jak sąsiadujący z nim Dworzec PKP Gdynia Główna. Dlatego od 2018 kompleks budynków wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. Nabywca będzie musiał przeprowadzić remont pod okiem miejskiego konserwatora zabytków. To zadanie czekałoby ewentualnego nabywcę.

Obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu m.in. obiekt handlowy z usługami o powierzchni użytkowej powyżej 2000 m kw.. Dookoła niego, na powierzchni blisko hektara, inwestor może wybudować kilka innych budynków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie