Lichwie wierzyć nie można

  Lichwie wierzyć nie można

  Maciej Pawlikowski, Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Grupa gdańszczan walczy o zachowanie swoich majątków. Oddali z nawiązka, wciąż są jednak dłużni miliony złotych.
  Każdego ranka co najmniej kilka osób w Gdańsku budzi się ze świadomością, że czeka ich kolejny dzień walki o spokój, resztę swojego majątku, prawdę i dobre imię.

  Choć nie są spokrewnieni, nazywają się "Rodziną". Łączy ich jedynie, a może aż to, że wszyscy w różnych momentach życia spotkali na swej drodze dwie osoby - jednego ze znanych gdańskich fryzjerów i jego konkubinę.

  Wszyscy bez wyjątku czują się ofiarami postępowania tej pary i żałują spotkania do dziś. Wszyscy są pewni, że pokrzywdzonych przez parę - tak jak oni jest w Trójmieście więcej.
  Jedni od Fryzjera i jego Przyjaciółki (pod takimi pseudonimami ukrywamy naszych bohaterów, ale, niestety, nie są to osoby fikcyjne) pożyczyli niegdyś pieniądze. Choć oddali z nawiązką, kolejne sądy nakazują im ponowny zwrot, zwielokrotnionego długu. Inni przez tę parę zostali oszukani podczas kupna domu. Kolejni za darmo budowali temu duetowi domy lub urządzali ogrody.

  Wszyscy członkowie "Rodziny" myśleli, że na drodze sądowej bardzo szybko udowodnią swoje racje.

  Wszyscy się pomylili. Ich sprawy ciągną się już lata, a wydawane w nich wyroki niemal za każdym razem są korzystne dla Fryzjera lub jego Przyjaciółki.

  - Pożyczyłam 300 tysięcy złotych, oddałam 700 tysięcy, wisi nade mną egzekucja komornicza na prawie milion i świadomość, że gdzieś krążą podpisane przeze mnie weksle in blanco. Gdy szłam do sądu po raz pierwszy byłam pewna, że sprawa jest tak jasna, że nie potrzebuję nawet adwokata. Teraz nie jestem już pewna niczego - twierdzi zrozpaczona pani W.
  Fryzjer i jego Przyjaciółka odpierają zarzuty o nieuczciwość.

  Tłumaczą, że sami są ofiarami, a tak naprawdę to prawie się już nie znają.

  Historie członków "Rodziny" w dzisiejszym magazynie "Rejsy"

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo