Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [wideo]

Materiał partnera zewnętrznego Hello Poland Sp. z o.o.

Wideo

Udostępnij:
Ogromne centrum edukacyjno-rozrywkowe, złożone między innymi z egzotycznej laguny i oceanarium powstanie w gdańskiej Letnicy. Inwestycja ma zostać ukończona pod koniec 2022 roku i być początkiem kolejnych wielkich architektonicznych zmian w dzielnicy.

Nautilus Gdańsk - tak ma nazywać się nowoczesne centrum - powstaje w formie partnerstwa publiczno-prywatnego. Miasto wnosi za udziały do spółki celowej atrakcyjnie położone grunty w pobliżu Stadionu Energa, na których do końca 2022 roku ma powstać inwestycja warta 450 milionów złotych.

przekazuje firmie PFI Future w długoterminową dzierżawę atrakcyjnie położone grunty w pobliżu Stadionu Energa, na których do końca 2022 roku ma powstać inwestycja warta 450 milionów złotych.

Tematem przewodnim Nautilusa ma być Ameryka Południowa. We wnętrzach budynku o powierzchni 50 tys. metrów kwadratowych mają znaleźć się oceanarium, egzotyczna laguna, hotel z centrum konferencyjnym i galerią medyczną.

Całość zostanie uzupełniona gastronomią, obiektami handlowymi i usługowymi. Ma to być jeden z największych tego typu obiektów w Europie.

- Obiekty takie jak Nautilus pełnią wiele ról – tworzą przestrzeń do spędzania czasu wolnego dla mieszkańców, przyciągają turystów, napędzają lokalną gospodarkę i przyczyniają się do rozwoju kolejnych inwestycji w miastach, w których funkcjonują – mówił Marek Nowara, prezes PFI Future z Wrocławia. - Chcemy, aby Gdańsk sięgał po więcej, by stawał się coraz lepiej rozpoznawalną, ale i rozwijającą się w sposób zrównoważony destynacją turystyczną. By stał się numerem jeden wybrzeża Bałtyku. Liczę, że nasza inwestycja przyczyni się do takiego właśnie rozwoju Gdańska - dodał.

Letnica 3.0

Powstanie Nautilus Gdańsk jest etapem zmian zachodzących w dzielnicy, o których w czasie konferencji pod hasłem „Letnica 3.0” mówili między innymi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

- Dzielnica Letnica na początku tego stulecia wymagała od nas większego zainteresowania. Momentem przełomowym dla tej części Gdańska była decyzja o ulokowaniu tu Stadionu Energa Gdańsk wybudowanego z okazji Euro2012. Jednak atrakcyjność Letnicy budowana jest obecnie nie tylko przez Stadion. Dzięki budowie Tunelu pod Martwą Wisłą Letnica jest dzielnicą świetnie zlokalizowaną, z bezpośrednim wyjazdem na obwodnicę. Miasto pozyskało z Unii Europejskiej, a także przeznaczyło z własnego budżetu, ogromne środki na rewitalizację i odnowienie budynków mieszkalnych, chodników oraz dróg dojazdowych, zbudowaliśmy nową siedzibę Międzynarodowych targów Gdańskich. Teraz czas na kolejne, odważne kroki. Jestem przekonany, że zaprezentowane dzisiaj plany, na czele z nowoczesnym Kompleksem Nautilus Gdańsk, przyczynią się do jeszcze szybszego rozwoju dzielnicy Letnica, jak i całego miasta Gdańska – powiedział otwierając konferencję Paweł Adamowicz.

W czasie konferencji zaprezentowano też wizualizacje rozbudowy Międzynarodowych Targów Gdańskich i połączenie budynku MTG ze Stadionem Energa. W pobliżu stadionu miałby też pojawić się zupełnie nowy budynek użyteczności publicznej w kształcie żagla.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie