Leszek Zblewski mistrzem Polski

Znakomity występ na Halowych Mistrzostwach Świata Weteranów zanotował Leszek Zblewski.

Zawodnik i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo wywalczył na wspomnianej imprezie, która odbyła się w Toruniu, zdobył złoty medal zdobywając tym samym tytuł mistrza Polski.

Leszek Zblewski pobiegł na dystansie 800 metrów i okazał się bezkonkurencyjny. Czas jaki zanotował to 2:04.40. Warto podkreślić, że był to o trzy sekundy lepszy czas od zawodnika, który jako drugi przekroczył linie mety.
Dodajmy, że na tej samej imprezie, po dwugodzinnej przerwie, Leszek Zblewski stanął na starcie biegu na dystansie 400 metrów. W tej rywalizacji miał również wielkie szanse na zdobycie medalu. Ostatecznie żadnego krążka nie wywalczył, ponieważ kontuzja mięśnia dwugłowego nie pozwoliła mu na ukończenie wspomnianego dystansu.

Obecnie reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo przygotowuje się do kolejnej imprezy sportowej. Będą to Halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się już za miesiąc w Toruniu.

Liczymy, że podczas tej imprezy lekkoatleta z powiatu kościerskiego również dostarczy nam wielu emocji i przywiezie medal z najcenniejszego kruszcu.