Lekkoatleci z Lipusza pokazali klasę

Edyta Okoniewska
Lekkoatleci z Lipusza mają na koncie wiele sukcesów. Minione miesiące były dla nich bardzo udane

Minione miesiące obfitowały w sportowe sukcesy. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Młodzików w lekkiej atletyce. Na stadionie AWFiS w Gdańsku wystartowało blisko 600 zawodników i zawodniczek reprezentujących 39 klubów województwa pomorskiego.

Nasi zawodnicy wywalczyli 2 medale i kilka czołowych miejsc. Julia Mirowicz zdobyła medal srebrny w rzucie dyskiem z wynikiem 32.43 m, medal brązowy wywalczyła Nikola Wojaczek w rzucie oszczepem wynikiem 31.40m.

Pozostałe czołowe miejsca:
- 4 miejsce Adam Domaszk – skok wzwyż
- 6 miejsce Nikola Wojaczek – rzut dyskiem
- 7 miejsce Adam Domaszk – pchnięcie kulą

W połowie września zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w lekkiej atletyce, które odbyły się na stadionie miejskim w Toruniu. W zawodach wystartowało blisko 670 młodych lekkoatletów reprezentujących 52 kluby z województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego. Była to ostatnia – najważniejsza eliminacja przed Mistrzostwami Polski Młodzików w lekkiej atletyce.

Tam również bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Lipusz. Srebrny medal w rzucie dyskiem zdobyła Julia Mirowicz. Zawodniczka UKS Lipusz uzyskała wynik 32.47m. co jest niewiele gorszym wynikiem od jej rekordu życiowego.

Bardzo dobre 5 miejsce zajęła Klaudia Kinowska także w konkursie rzutu dyskiem. Również Nikola Wojaczek zajęła 5 miejsce w konkursie rzutu oszczepem uzyskując 32.89m.

Najlepsi zawodnicy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików wśród nich zawodniczka UKS Lipusz Julia Mirowicz wystartowali w Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkiej atletyce, które odbyły się w Zielonej Górze. Tam nasza zawodniczka zajęła 10 miejsce, kończąc sezon wynikiem 35.97m.

Warte podkreślenia jest to, że większość zawodników UKS Lipusz – sekcji Lekkoatletycznej PCM Garczyn jest rok młodsza w swojej kategorii wiekowej, co dobrze rokuje na przyszły sezon.