Legionovia Legionowo - Atom Trefl Sopot: już trzeci tie-break dla Atomówek

Rafał Rusiecki
Jeśli w tym sezonie mecz z udziałem Atomu Trefla ma być rozstrzygnięty w pięciu partiach, to pewne jest, że na swoją korzyść zakończą go sopocianki. Tak było w sobotę w Legionowie, gdzie podopieczne trenera Piotra Mateli wygrały 3:2 z Legionovią.

Co drugą piłkę w ataku wykorzystywała Beata Mielczarek. Sopocka przyjmująca zdobyła 17 punktów, ale w końcówce czwartego seta musiała zejść z powodów zdrowotnych. Nie przeszkodziło to jej jednak w odebraniu nagrody dla MVP meczu.

Dużo więcej zadań miała - niemal tradycyjnie już - Magdalena Damaske, która dwoiła się i troiła w ataku oraz obronie. Łącznie zdobyła 27 punktów. Trzema asami serwisowymi pochwaliła się Karolina Goliat, a pięć bloków zanotowała Małgorzata Skorupa.
A już w środę, po prawie dwóch miesiącach przerwy, atomówki zagrają u siebie. O godz. 18.30 w Hali 100-lecia podejmą Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

Legionovia - Atom Trefl Sopot 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 20:25, 8:15)

Legionovia: Rasińska (18 punktów), Mikołajewska (8), Chojnacka (8), Połeć (13), Grabka, Bociek (23), Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Grzelak (1), Bączyńska, Pacak, Alagierska (3), Wawrzyniak

Atom Trefl: Mielczarek (17), Skorupa (9), Damaske (26), Goliat (15), J. Łukasik (7), Gajewska (3), Kulig (libero) oraz M. Łukasik, Fedusio (4)